Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 6 Niedziela Zwykła – 11-02-2018

1. W dzisiejszą niedziele rozpoczyna się, 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem:
"Trzeźwość egzaminem z wolności". Parafialna Księga Trzeźwości jest wyłożona na ołtarzu Jezu Ufam Tobie. Zachęcamy do podejmowania abstynencji, choć przez  jeden tydzień, by dopomóc osobom dotkniętych chorobą alkoholową. Również dzisiaj, w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem XXVI Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 r., zapraszamy chorych, niepełnosprawnych i osoby starsze do kościoła na Mszę św. o godz. 930. Następnie po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

2. Dziś jeszcze, w związku z feriami, Msze św. będą odprawiane tylko w kościele. Wszystkich chętnych zachęcamy do wysłuchania kolejnej katechezy o Liturgii, dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w środę, Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele o godz. 700,800,1700,1800 i 1900 .  W tym dniu obowiązuje post ścisły. Obok modlitwy i postu - jałmużna to trzeci z najprzedniejszych dobrych uczynków do spełniania których zachęcamy.
- w czwartek, wspomnienie bł. Michała Sopoćko, prezbitera,
- w piątek, nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane o godz. 830, 1830 i 1700 dla dzieci
i młodzieży.

4. W poniedziałek 12 lutego o godz. 1900 w Klubie Parafialnym "Fides" w ramach cyklu filmowego Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej "Ludzie i miejsca wiary" zapraszamy na film "Luter i rewolucja protestancka".

5. Osoby śpiewające, młodsze i starsze, zapraszamy we wtorek o godz. 1900 do sali św. Cecylii w Domu Parafialnym, na spotkanie z naszą organistką p. Moniką, celem założenia zespołu śpiewaczego w naszej parafii.

6. W I Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1700 rozpoczną się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będzie ks. Łukasz. Zapraszamy serdecznie. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona jest na wymianę okien w piwnicy Domu Parafialnego. "Bóg zapłać!"

7. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się 3 marca br. w III Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach, w parafialnej "Skałce" i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je dla wszystkich stanów ks. Andrzej Wiecki z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.

8. Parafia  nasza wraz z biurem Eid-Pol organizuje w listopadzie 2018 r. pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku. Szczegóły na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń oraz w biurze parafialnym, gdzie można się zapisać. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla uczestników odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 1600 w parafii św. Jadwigi w Gdyni Karwinach.
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Koszt 645 zł. Szczegóły na afiszach, na stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą zaliczki  w wysokości 200 zł.

9.  Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę, 17 marca br. Zapisy i szczegóły u księdza Dawida.

10. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem roku 2017,  Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć drugi numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea".

11. Dzisiaj do Klubu Fides na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Scholi Emmanuel.

12. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Danuta Demirska, l. 93,  zam. ul. Kościuszki,
† Franciszek Bieniek, l. 94,  zam. ul. Kunickiego.

Wieczny odpoczynek...