Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 9 Niedziela Zwykła – 03-06-2018

1. W dzisiejszą niedzielę Jezus Chrystus nam mówi, że każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. Dziś po południu o godz.1700 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic, a o godz. 1730 na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją w Oktawie Bożego Ciała.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- we wtorek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
- w czwartek, za zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się błogosławieństwo wianków, które będzie można nabyć w S. Gloria,
- w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 1800 w kościele OO. Jezuitów rozpocznie się procesja eucharystyczna do kolegiaty Najświętszego Serca Jezusowego, a następnie Suma Odpustowa. Z racji uroczystości,
w tym dniu nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 1830 ,  a w niedziele o. 1730.

6. W poniedziałek 4 czerwca zapraszamy do Klubu Fides po nabożeństwie czerwcowym o godz. 1915 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, na które to złoży się blok filmowy poświęcony Ojcom polskiej niepodległości.

7. W czwartek 7 czerwca o godz. 545 przy kościele odbędzie się zbiórka osób wyjeżdżających na autokarową pielgrzymkę parafialną szlakiem sanktuariów Polski północno-zachodniej.

8. W Niedzielę 10 czerwca br., zbiórka na tacę będzie przeznaczona na ocielenie kościoła i osuszanie fundamentów. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!"

9. Uczniów klas drugich Gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyszłorocznego Bierzmowania w środę 20 czerwca o godz. 1630 do Sali św. Cecylii.

10. Ks. Łukasz zapraszam młodzież na spływ kajakowy Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

11. Od niedzieli 24  czerwca  nie będzie Mszy św. w kaplicy. Przypominamy również, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele.

12. Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 1100. Natomiast 26 maja o godz. 1100 odbędzie się Rocznica I Komunii św.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcowy numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  Pismo Święte, dewocjonalia, książki.

14. Apostolat Maryjny zaprasza do Klubu Fides na kawę, herbatę oraz smaczne ciasta od godz. 900 do 1400.

15. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2018 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.