Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 1 Niedziela Wielkiego Postu – 18-02-2018

1. W I Niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć i dlatego uczmy się od naszego Mistrza.

2. Dziś zapraszamy o godz. 1700 na pierwsze w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Głosić je będzie ks. Łukasz Grelewicz. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki  o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież. Skarbonki na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu Jezu Ufam Tobie.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
-
w czwartek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła,
-
w piątek, przypada 27 rocznica  święceń biskupich Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu Archidiecezji Gdańskiej.

4. W środę, 21 lutego br., odbędzie się w naszej parafii całodzienna adoracja  Najświętszego Sakramentu, w ramach adoracji w naszej Archidiecezji. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 800. Zapraszamy na modlitwę grupy duszpasterskie i wszystkich parafian. Program adoracji dla Róż Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i Akcji Katolickiej wywieszony jest w gablocie.

5. Uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 1900 do Klubu Fides.

6. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.

7. W następna niedzielę Akcja Katolicka naszej Parafii po Mszach Świętych będzie zbierać do puszek ofiary na organizację etapu rejonowego Konkursu Biblijnego, w którym też uczestniczą dzieci i młodzież ze szkół naszej Parafii. Bóg zapłać!

8. Kuria Metropolitalna podała terminy Bierzmowania. W naszej wspólnocie parafialnej zostanie on udzielony młodzieży we wtorek 8 maja br. o godzinie 1800. Szafarzem będzie Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Za ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

10. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się 3 marca br. w III Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach, w parafialnej "Skałce" i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je dla wszystkich stanów ks. Andrzej Wiecki z parafii  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę, 17 marca br. Zapisy i szczegóły u księdza Dawida.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Koszt 645 zł. Szczegóły na afiszach, na stronie internetowej.  Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą zaliczki  w wysokości 200 zł.

12. Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego prosi Wspólnotę Parafialną o przekazywanie na rzecz Stowarzyszenia  1 %  z podatku należnego w zeznaniach podatkowych za 2017 rok. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie obozów letnich dla dzieci i młodzieży oraz innych  zadań statutowych Stowarzyszenia. Bądźmy hojni w dysponowaniu środkami finansowymi z budżetu państwa. Warunek konieczny, to  zamieszczenie w zeznaniu podatkowym KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem roku 2017,  Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć trzeci numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea".

14. Dziś do Klubu Fides, na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zaprasza Wspólnota Dzieci Bożych.

15. Ostatnio odeszły do wieczności:
† Helena Żelazkiewicz, l. 94,  zam. ul. Gołębia,
† Marianna Kuś, l. 92,  zam. ul. Kościuszki.

Wieczny odpoczynek...