1, Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego Królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Liturgiczna Służba Ołtarza oraz Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej o godz. 1230.

3. Dziś po Sumie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wypominków o godz. 1730. Natomiast po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na obiady dla dzieci opłacane przez P.Z. Caritas oraz na pomoc osobom starszym i samotnym z naszej parafii. "Bóg zapłać!"

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek, święto św. Andrzeja, Apostoła. Msze św. za śp. Ks. Proboszcza Andrzeja Rurarza zostaną odprawione o godz. 800 i 1800.
- w sobotę przypada I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
Przed południem kapłani  odwiedzą z sakramentami świętymi chorych. O godz. 1100 do kaplicy w Domu Parafialnym Wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na nab. 1.sobotnie.

5. We wtorek 27 listopada zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides". O godz. 1600 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. o godz. 1800 ,w 88. Rocznicę Objawień Matki Bożej
św. Katarzynie Laboure, będą rozdawane Cudowne Medaliki. Natomiast spotkanie K.S.M. "Semper Fidelis" odbędzie się o godz. 1900 .

6. Do piątku, o godz. 1730, zapraszamy na różaniec wypominkowy za zmarłych.

7. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Miłosierdzia”. Można je odebrać w zakrystii, a napełnione przynieść do 17 grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. "Bóg zapłać" za dobroć serca. Prosimy także o przekazywanie odzieży i butów zimowych oraz zgłaszanie osób potrzebujących pomocy. "Bóg zapłać!" za złożone ofiary.

8. Za tydzień podczas Mszy świętej o godzinie 1100 zostaną poświęcone książeczki dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na wymianę tajemnic o godz. 1700. Również za tydzień zbiórka na tacę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać!”

9. Duszpasterstwo Dzieci Bożych organizuje 8 grudnia wyjazd do Wioski św. Mikołaja
w Drzewinie. W programie m.in. spotkanie ze św. Mikołajem, (żywa szopka, malowanie bombek, tworzenie stroików świątecznych). Koszt 66 zł. Zgody u ks. Dawida. Zbiórka pod kościołem 1030 , powrót około 1630.

10. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać za dobrowolną ofiarą w zakrystii, biurze oraz w kiosku parafialnym. Bóg zapłać!

11. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.

12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną grudniową „Skałkę” z programem Rekolekcji Adwentowych oraz Kolędy 2018/2019, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można już nabywać kalendarze na rok 2019.

13. Biuletyn z ogłoszeniami parafialnymi wyłożony jest pod obrazem „Jezu Ufam Tobie”. Zachęcamy również do zabierania Biuletynu Liturgicznego „Dzień Pański” z czytania na daną Niedzielę.

14. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Janina Bańkowska, l. 80, z 29 Róży.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry