Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 3 Niedziela Wielkiego Postu – 04-03-2018

1. W III Niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas,by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Program znajdziemy w gablotkach, w marcowej "Skałce" i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je dla wszystkich stanów ks. Andrzej Wiecki z  parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Naszymi ofiarami na tacę podczas Mszy św. w środę podziękujemy Ks. Rekolekcjoniście za trud głoszenia rekolekcji. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!"

3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy o godz. 1630 na wymianę tajemnic. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpocznie się o godz. 1700.

4. Zapraszam dzisiaj na kolejną Katechezę o Liturgii po Mszy świętej wieczornej około 1900.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w czwartek, wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika, a wszystkim panom przypominamy o Dniu Kobiet, i choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".

6. W najbliższym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek 54. rocz. śm. Bpa Gdańskiego Karola Marii Spletta, w środę 76 rocz. śm. Sługi Bożego Bpa Konstantyna Dominika, a w sobotę 47 rocz. śm. Bpa Gdańskiego Edmunda Nowickiego. Pamiętajmy o Pasterzach Kościoła w naszych modlitwach.

7. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki  o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież. Skarbonki na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu Jezu Ufam Tobie.

8. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.

9. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Za ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”. Tam też znajdziemy kosz na dary wielkanocne dla biednych i potrzebujących (trwała żywność, środki czystości). Za dary i ofiary składamy „Bóg zapłać”.

10. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku za 2017 r. na rzecz Stowarzyszenia „Bratniej Pomocy” Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego. Szczegóły znajdziemy w naszej parafialnej „Skałce” oraz na blankietach wyłożonych na ławkach pod chórem.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Zapisy w biurze parafialnym. Osoby, które się już zapisały prosimy o wpłatę drugiej raty.

12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną marcową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć trzeci numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea".

13. Od 1 marca przyjmujemy w biurze parafialnym intencje mszalne na trzeci kwartał 2018 r. Przyjmujemy też Msze św. gregoriańskie.

14. Dziś do kawiarenki w Klubie Fides, na kawę, herbatę i smaczne ciasta od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Apostolatu Maryjnego.

15. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Henryk Majchrzak, l. 65,  zam. ul. Kościuszki.

Wieczny odpoczynek...