Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 4 Niedziela Wielkiego Postu - 11-03-2018

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” - radujcie się - posiada akcent paschalnej nadziei i radości. Czas jest bliski, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię. Dziś tę radość ubogaca grą i śpiewem zespół muzyczny, który po Mszy św. będzie zbierał ofiary. Bóg zapłać!

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpocznie się o godz. 1700.

3. Wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają "Baranki wielkanocne" w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wypoczynek dzieci. Wolontariuszy i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie PZ Caritas w środę o godz. 1900 w Domu Parafialnym.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Najwyższym Pasterzu Kościoła,
- w sobotę, wspomnienie św. Patryka, biskupa, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki"
- w przyszłą niedzielę, zgodnie ze zwyczajem zostaną zasłonięte Postaci Pana Jezusa na Krzyżu.

5. W poniedziałek 12 marca o godz. 1900 w Klubie "FIDES" w ramach cyklu filmowego Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej zapraszamy na film o Żołnierzach Niezłomnych.

6. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki  o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież.

7. Zebranie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w czwartek o godz. 2000 w Klubie Fides.

8. W piątek 23 marca br. odbędzie się 25 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Procesja wyjdzie z kościoła po Mszy św. o godz. 1800 i skieruje do Placu Wybickiego, następnie ulicami Pestalozziego, Gołębią, Kilińskiego, Kunickiego i Al. Legionów wróci do kościoła. Do udziału zapraszamy parafian, a szczególnie członków grup duszpasterskich.

9. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.

10. W przyszłą Niedzielę zbiórka na tacę będzie przeznaczona na wymianę okien w piwnicy Domu Parafialnego. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne: "Bóg zapłać!"

11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Za ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”. Tam też znajdziemy kosz na dary wielkanocne dla biednych i potrzebujących (trwała żywność, środki czystości). Za dary i ofiary składamy „Bóg zapłać”.

11. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku za 2017 r. na rzecz Stowarzyszenia „Bratniej Pomocy” Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego. Szczegóły znajdziemy w naszej parafialnej „Skałce” oraz na blankietach wyłożonych na ławkach pod chórem.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Zapisy w biurze parafialnym. Osoby, które się już zapisały prosimy o wpłatę drugiej raty.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną marcową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć trzeci numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea". Są też paschaliki wielkanocne za 10 zł.

14. Od początku marca przyjmujemy w biurze parafialnym intencje mszalne na trzeci kwartał 2018 r. Przyjmujemy też Msze św. gregoriańskie.

15. Dziś do kawiarenki w Klubie Fides, na kawę, herbatę i ciasta od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Scholii Emmanuel.