1.W dzisiejszą uroczystość Bożego Ciała Msze św. dzisiaj o godz. 630, 800, 900, 1230 i 1800. Mszy św. w kaplicy dzisiaj nie będzie. Procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godz. 900. Prosimy o modlitewny udział w procesji i śpiew na przemian z orkiestrą dętą. Tradycyjnie w czasie procesji będzie Msza św. przy IV ołtarzu na placu Wybickiego.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy popołudniu o godz. 1730, Apel o 2030.

3. W ramach „oktawy” Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 (piątek i sobotę), po której będzie nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Do udziału zapraszamy dzieci I Komunii św., dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i asystę liturgiczną.

4. Katolickie grupy ewangelizacyjne organizują Koncert Uwielbienia „Jezus Chrystus - Pokój bez granic” na Długim Targu w Gdańsku w dzisiejszą uroczystość Bożego Ciała, rozpoczęcie o godz. 1700. Zapraszamy dzieci 
i młodzież, a szczególnie tegorocznych Bierzmowanych. Będzie to okazja do publicznego zaświadczenia o swojej wierze.

5. Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej dnia 1 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek, wspomnienie św. Justyna, męczennika, I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o g. 700,800 i od 1630, Msza św. szkolna o godz. 1700, rodzicom przypominamy o Dniu Dziecka,
- w I Sobotę Miesiąca, na nabożeństwo w kaplicy o g. 1100 , zaprasza wspólnota RSMU, natomiast przed południem kapłani odwiedzą chorych.

7. Od 1 czerwca po Mszy św. wieczornej rozpoczną się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę 3 czerwca nabożeństwo o godz. 1730 wraz z procesją eucharystyczną w ramach Oktawy Bożego Ciała.

8. W ubiegłą niedzielę na pomoc osobom starszym i na obiady dla dzieci opłacane przez PZ Caritas zebraliśmy 1735 zł. Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"

9. W najbliższą Niedzielę o godz.1700 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic.

10. W biurze parafialnym od 1 czerwca  przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2018 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.

11W dniu dzisiejszym klub "Fides" i kiosk parafialny będą nieczynne.

12. Ostatnio odeszła do wieczności: 
† Krystyna Lipińska, lat 75.

Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry