Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 2011 Akcja Katolicka

W MIESIĄCU LISTOPADZIE AD 2011 ZAPRASZAMY:

W poniedziałek 7 listopada na Mszę Św. Wieczorną w kościele w intencji zmarłego Asystenta, ks. Proboszcza Andrzeja oraz zmarłych członków i sympatyków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

i na nabożeństwo do Bł. Bronisława a po nabożeństwie do Klubu Parafialnego Fides na Miesięczne Spotkanie Robocze

W czwartek 10 listopada  o godz. 17.00 do Auli Bł. Jana Pawła II w Domu Diecezjalnym w Oliwie na MIESIĘCZNE SPOTKANIE OGÓLNE CZŁONKÓW AKCJI KATOLICKIEJ ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ organizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

Od poniedziałku 14 listopada do czwartku 17 listopada, o godz. 19.00 do Klubu Parafialnego „Fides” na

XV WIECZORY REFLEKSJI RELIGIJNEJ I SPOŁECZNEJ

PONIEDZIAŁEK, 14. XI: Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii M.B. Nieustającej Pomocy w Gdańsku-Brętowie – Chrystus Król w nauczaniu Magisterium Kościoła

WTOREK, 15. XI:  Jadwiga Kalinowska (BIOPOL Wrocław) – Jak łatwo pozbyć się nałogu (alkoholowego, nikotynowego...) poprzez ziołolecznictwo?! Z prelekcją połączona prezentacja preparatów ziołowych z możliwością ich nabycia po wystąpieniu.

ŚRODA, 16.XI (ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ): tradycyjny „Wieczór Wileński”

CZWARTEK, 17. XI.: Prof. dr hab. Franciszek Makurat – Wpływ środków masowego przekazu na realizację funkcji współczesnej rodziny polskiej.

W poniedziałek 28 listopada po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie  do Bł. Ks. Bronisława do Klubu „Fides” na spotkanie w ramach WSZECHNICY FORMACYJNO-EDUKACYJNEJ w cyklu STUDIUM SPOŁECZNEJ NAUKI KOŚCIOŁA.

W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU AD 2011 ZAPRASZAMY:

W poniedziałek 10 października po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie  różańcowym do Klubu „Fides” na spotkanie w ramach WSZECHNICY FORMACYJNO-EDUKACYJNEJ, rozpoczynające STUDIUM SPOŁECZNEJ NAUKI KOŚCIOŁA.

W czwartek 13 października  o godz. 17.00 do Auli Bł. Jana Pawła II w Domu Diecezjalnym w Oliwie na MIESIĘCZNE SPOTKANIE OGÓLNE CZŁONKÓW AKCJI KATOLICKIEJ ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ organizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

W poniedziałek  17 października po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym do Klubu „Fides” – na MIESIĘCZNE SPOTKANIE FORMACYJNE. W programie projekcja filmu-misterium: „Tajemnica Eucharystii”.

W poniedziałek 24 października po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie  Różancowym do Klubu „Fides” -  na  spotkanie w ramach WSZECHNICY FORMACYJNO EDUKACYJNEJ. W programie projekcja filmu: „Kolumbia – świadectwo dla świata” z dyskusją jak przesłanie zawarte w filmie realizować w warunkach polskich

 

26.09.2011 r. WIECZÓR PAMIĘCI ZBIGNIEWA ŻAKIEWICZA

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej im. bł. ks. Bronisława Komorowskiego przy parafii św. Stanisława B.M. w Gdańsku Wrzeszczu (al. Legionów 13)

zaprasza w ramach spotkań wszechnicy formacyjno edukacyjnej na drugi wieczór poświęcony pamięci śp. Zbigniewa Żakiewicza (1933-2010),

wybitnego polskiego pisarza i publicysty katolickiego.

W programie prelekcja syna pisarza, dr. Macieja Żakiewicza nt. krajobrazu i ścieżek kaszubskich w twórczości jego ojca.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 września o godz.19.15 w klubie parafialnym „Fides”

 

19.09.2011 r. SPOTKANIE Z POSŁEM KAZIMIERZEM SMOLIŃSKIM

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej im. bł. ks. Bronisława Komorowskiego przy parafii św. Stanisława B.M. w Gdańsku Wrzeszczu (al. Legionów 13)

zaprasza w ramach spotkań wszechnicy formacyjno edukacyjnej i miesięcznego spotkania formacyjnego oddziału na prelekcję posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego

członka sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji infrastruktury, członka zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Gdańsku

„Zagrożenia i wyzwania dla katolików we współczesnej rzeczywistości społeczno politycznej w Polsce”

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz.19.00 w klubie parafialnym „Fides”

12.09.2011 r. SPOTKANIE DIAK NA GÓRZE GRADOWEJ

W MIESIĄCU WRZEŚNIU AD 2011 ZAPRASZAMY:

W poniedziałek 5 września po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. ks. Bronisława (ok. godz. 19.00) do Klubu „Fides” – na ROBOCZE SPOTKANIE ODDZIAŁU (planowanie działalności powakacyjnej.

W czwartek 8 września  o godz. 17.00 do Auli Bł. Jana Pawła II w Domu Diecezjalnym w Oliwie na MIESIĘCZNE SPOTKANIE OGÓLNE CZŁONKÓW AKCJI KATOLICKIEJ ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ organizowane przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

W środę 14 września (Święto Podwyższenia Krzyża Świętego) na (planowane) wieczorne SPOTKANIE CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW AKCJI KATOLICKIEJ NA GÓRZE GRADOWEJ W GDAŃSKU (szczegóły na spotkaniu  Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Oliwie i u dyżurnych w godzinach otwarcia niedzielnej kawiarenki w Klubie „Fides”)

W dniach 16-18 września (piątek po południu – niedziela po południu) na REKOLEKCJE AKCJI KATOLICKIEJ W GIETRZWAŁDZIE. Prowadzi ks. prof. Tadeusz Borutka z Krakowa

(szczegóły  i zapisy na spotkaniu roboczym 5 września).

W poniedziałek  19 września po Mszy Św. Wieczornej i Nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława (ok. godz. 19.00) do Klubu „Fides” – na MIESIĘCZNE SPOTKANIE FORMACYJNE.

W poniedziałek 26 września po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława (o godz. 19.00) do Klubu „Fides” -  na drugi „WIECZÓR PAMIĘCI ZBIGNIEWA ŻAKIEWICZA”. W programie PRELEKCJA DRA MACIEJA ŻAKIEWICZA: „KRAJOBRAZ I ŚCIEŻKI KASZUBSKIE W TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA ŻAKIEWICZA”. Wieczór zorganizowany w ramach WSZECHNICY FORMACYJNO EDUKACYJNEJ.

W MIESIĄCACH LIPCU I SIERPNIU A.D. 2011 ZAPRASZAMY TRADYCYJNIE NA „WIECZORY WAKACYJNE”

W PONIEDZIAŁKI O GODZ. 19.OO W KLUBIE PARAFIALNYM „FIDES”.

Potwierdzenia poszczególnych spotkań w niedzielnych Ogłoszeniach Parafialnych.

W MIESIĄCU CZERWCU AD 2011 ZAPRASZAMY:

W poniedziałek 6 czerwca po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym do klubu „Fides” (ok. godz. 19.15) na miesięczne spotkanie robocze POAK.

W poniedziałek 20 czerwca po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym do klubu „Fides” (ok. godz. 19.15) na miesięczne spotkanie formacyjne POAK.

W poniedziałek 27 czerwca po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym do klubu „Fides” (ok. godz. 19.15) na Wszechnicę Formacyjno Edukacyjną.

W programie prelekcja dra Macieja Żakiewicza ,syna śp. Zbigniewa Żakiewicza, znanego pisarza i publicysty katolickiego, na temat poglądów historiozoficznych w twórczości jego Ojca. Będzie to pierwszy z dwóch (następny w okresie jesiennym) wieczorów poświęconych wybitnemu twórcy i naszemu wielkiemu Parafianinowi, w pierwszą rocznicę śmierci.

W ŚRODĘ 18 MAJA 2011 r. o godz. 18.00

Zapraszamy na wieczór pamięci pomordowanych w wileńskich Ponarach organizowany w ramach wszechnicy formacyjno edukacyjnej parafialnego oddziału akcji katolickiej im. bł. ks. Bronisława Komorowskiego przy parafii Św. Stanisława BM w Gdańsku Wrzeszczu, al. Legionów 13 przy współudziale Stowarzyszenia „Rodzina Ponarska”, harcerzy gdańskiego hufca ZHR oraz red. Piotra Szubarczyka

W programie:

1. Godz. 18.00 : Msza Św. (zamówiona przez Stowarzyszenie „Rodzina Ponarska”) w kościele Św. Stanisława BM w Gdańsku Wrzeszczu, ul. Legionów 13

2.  Po Mszy Św. spotkanie w Domu Parafialnym (z tyłu kościoła Św. Stanisława BM):

: wprowadzenie historyczne red. Piotra Szubarczyka

: prezentacja multimedialna przygotowana przez dr Marię Wieloch, prezes Rodziny Ponarskiej

: wspomnienie o śp. Helenie Pasierbskiej, „strażniczce” Ponar, członkini Akcji Katolickiej

: apel poległych oraz recytacja okolicznościowej poezji w wykonaniu harcerzy z Gdańskiego Hufca ZHR

: modlitwa końcowa

W MIESIĄCU MAJU AD 2011 ZAPRASZAMY:

W poniedziałek 2 maja po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym do Klubu „Fides” na miesięczne spotkanie robocze POAK.

W środę 11 maja o godz. 19.00 do Klubu „Fides” na tradycyjne doroczne „Jajeczko POAK”.

W poniedziałek 16 maja po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym do Klubu „Fides” na miesięczne spotkanie formacyjne POAK.

W niedzielę 29 maja o godz. 13.30 na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele, prowadzoną przez POAK.

W poniedziałek 30 maja po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym do Klubu „Fides” na Wszechnicę Formacyjno-Edukacyjną, poświęconą tematyce Maryjnej.


Radosnego Przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,

Błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana na każdy dzień

życzy Parafialna Akcja Katolicka


W MIESIĄCU KWIETNIU AD 2011 ZAPRASZAMY:

W sobotę 2 kwietnia na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kalwarii Wejherowskiej. Wspólny wyjazd z Wrzeszcza kolejką SKM o godz. 8.07. Należy się zaopatrzyć w bilet SKM do stacji Wejherowo-Nanice i z powrotem. Rozpoczynamy Mszą Św. w kościele Św. Anny OO. Franciszkanów o godz. 10.00.

W poniedziałek 4 kwietnia po wieczornej Mszy Św. Rekolekcyjnej i nauce stanowej do Klubu „Fides” na miesięczne spotkanie robocze.

W piątek 8 kwietnia po Mszy Św. Wieczornej w kościele na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzoną przez Parafialną Akcję Katolicką.

W poniedziałek 11 kwietnia po Mszy Św. wieczornej i  nabożeństwie do Bł. Bronisława do Klubu „Fides” na Wszechnicę Formacyjno

Edukacyjną. W programie prelekcja dr. Romana Michalskiego „14 lat w Parafii Katolickiej w Tunezji”.

W poniedziałek 18 kwietnia po Mszy Św. Wieczornej i nabożeństwie do Bł. Bronisława do Klubu „Fides” na miesięczne Spotkanie Formacyjne.

W MIESIĄCU MARCU AD 2011 ZAPRASZAMY

4 marca  (piątek), Klub „Fides”, godz. 19.00: Wieczór historyczny poświęcony „Żołnierzom Wyklętym”, prowadzony przez red. Piotra Szubarczyka

7 marca (poniedziałek), Klub „Fides”, po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława: Robocze spotkanie POAK

21 marca (poniedziałek): Miesięczne spotkanie formacyjne POAK,

rozpoczynające się Mszą Św. i nabożeństwem do Bł. Bronisława, ciąg dalszy spotkania w Klubie „Fides”. W programie m.in. Refleksja prof. dr hab. Ireny Jabłońskiej Kaszewskiej w kontekście 71 rocznicy „Krwawego Wielkiego Piątku”22 marca 1940 r.

27 marca (niedziela), kościół parafialny Św. Stanisława B.M., godz. 13.30-14.30: Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez POAK

28 marca (poniedziałek), Klub „Fides”, godz. 19.00 : Wszechnica Formacyjno-Edukacyjna. W programie ilustrowana slajdami prelekcja dr. Romana Michalskiego: 14 lat w Parafii Katolickiej w Tunezji.
UWAGA - spotkanie przeniesiono na dzień 11 kwietnia 2011 r.

W MIESIĄCU LUTYM AD 2011 ZAPRASZAMY

W poniedziałek 7 lutego po Mszy Św. Wieczornej i Nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława (ok. godz. 19.00) do Klubu „Fides” na ROBOCZE SPOTKANIE ODDZIAŁU (ciąg dalszy planowania działalności rocznej i bieżącej)

W poniedziałek  21 lutego po Mszy Św. Wieczornej i Nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława (ok. godz. 19.00) do Klubu „Fides” na MIESIĘCZNE SPOTKANIE FORMACYJNE

W poniedziałek 28 lutego po Mszy Św. Wieczornej i Nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława (ok. godz. 19.00) do Klubu „Fides” na SPOTKANIE W RAMACH WSZECHNICY  FORMACYJNO-EDUKACYJNEJ: w programie planowana prelekcja prof. dr hab. Ireny Kaszewskiej „Radość życia”.

Radosnego Przeżywania  Świąt Bożego Narodzenia
i wszelkich Łask Bożych na cały Nowy Rok Pański 2011

życzy

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego

 

W MIESIĄCU STYCZNIU AD 2011 ZAPRASZAMY:

W poniedziałek 3 stycznia po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława do Klubu „Fides”  -NA MIESIĘCZNE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE.

W czwartek 6 stycznia, w Świeto Trzech Króli, na godz. 17.00 do Klubu "Fides" - NA DOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE PARAFIALNEJ AKCJI KATOLICKIEJ

W czwartek 13 stycznia na godz. 17.00 do Auli Jana Pawła II w Domu Diecezjalnym w Gdańsku Oliwie (ul Bpa E. Nowickiego) – NA DOROCZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE DIECEZJALNEGO INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ.

W poniedziałek 17 stycznia po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława do Klubu „Fides” - NA MIESIĘCZNE SPOTKANIE FORMACYJNE

(W programie podsumowanie pracy rocznej w AD 2010 i zaplanowanie działalność w AD 2011.)

W poniedziałek 24 stycznia Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława do Klubu „Fides” - NA SPOTKANIE W RAMACH WSZECHNICY EDUKACYJNO-FORMACYJNEJ ( W programie film popularyzujący wiedzę o Piśmie Świętym)

W niedzielę 30 stycznia w godz. 13.30 -14.30 do Kościoła Św. Stanisława BM – NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, PROWADZONĄ PRZEZ PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ