Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 5 Niedziela Wielkiego Postu - 18-03-2018

1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkiego Postu - dawniej była I Niedzielą Męki Pańskiej (Pasyjną) i rozpoczynała ostatni okres przed Wielkanocą. W kościele pozostał zwyczaj zasłaniania Postaci Pana Jezusa na Krzyżu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym rozpocznie się o g. 1700. Po Mszy św. o godz. 1800 rozpocznie się katecheza o Duchu Świętym pt. „Kto stanie na obronie?”.

2. Dzisiaj Wspólnota Dzieci Bożych sprzedaje przy wyjściu mazurki i babeczki wraz z rzeżuchą lub barwnikiem do jajek. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd na Mazury.

3. Dziś zbiórka na tacę przeznaczona jest na wymianę okien w piwnicy Domu Parafialnego. Za zrozumienie i ofiary składamy serdeczne: "Bóg zapłać!"

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki".

5. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek  o godz. 830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież. Po Mszy św. o godz. 1800 rozpocznie się 25 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Procesja wyjdzie z kościoła po Mszy św. o godz. 1800 i skieruje do Placu Wybickiego, następnie ulicami Pestalozziego, Gołębią, Kilińskiego, Kunickiego i Al. Legionów wróci do kościoła. Do udziału zapraszamy parafian, a szczególnie członków grup duszpasterskich.

6. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm, które będzie można nabyć u dziewcząt ze Scholii "Gloria", będzie na każdej Mszy św. Procesja z palmami po Mszy św. szkolnej o godz. 1100. Dzieci oraz rodziców ze Mszy św. w kaplicy o godz. 1200 prosimy, aby przyszły o godz. 1145 i ustawiły się przy dużych drzwiach kościoła, by wziąć udział we wspólnej procesji, która zakończy się przy Krzyżu Misyjnym.

7. W Niedzielę Palmową młodzież gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodzież na Mszę św. do Katedry Oliwskiej na godz. 1000, następnie spotkanie w Auli Jana Pawła II i zwiedzanie Gdańskiego Seminarium Duchownego.

8.  W środę, 22 marca br., o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych z Polonii Gdańskiej  przed 78 laty w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wśród nich był także  bł. ks. Bronisław Komorowski. Po Mszy św. udamy się na pl. Komorowskiego, by tam przed pomnikiem modlić się.

9. Kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi przed świętami wielkanocnymi w piątek 30 marca br. w godzinach przedpołudniowych. Chorych, do których nie przychodzą w I Soboty Miesiąca, można zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.

10. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. Spowiadamy w dni powszednie o godz. 700, 800 i 1800.

11. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Tam też znajdziemy kosz na dary wielkanocne dla biednych i potrzebujących (trwała żywność, środki czystości). Za dary i ofiary składamy „Bóg zapłać”.

12. Spotkanie organizacyjne rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 26 marca br. O godz. 1930 w Domu Parafialnym.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną marcową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć trzeci numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea". Są też paschaliki wielkanocne za 10 zł.

14. Od początku marca przyjmujemy w biurze parafialnym intencje mszalne na trzeci kwartał 2018 r. Przyjmujemy też Msze św. gregoriańskie.

15. Dziś do kawiarenki w Klubie Fides, na kawę, herbatę i ciasta od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Wspólnoty Dzieci Bożych.