1. W dzisiejszą niedzielę Jezus Chrystus nam mówi, że każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. Dziś po południu o godz. 17:00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic, a o godz. 17:30 na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z procesją w Oktawie Bożego Ciała.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- we wtorek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
- w czwartek, za zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się błogosławieństwo wianków, które będzie można nabyć w S. Gloria,
- w piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 18:00 w kościele OO. Jezuitów rozpocznie się procesja eucharystyczna do kolegiaty Najświętszego Serca Jezusowego, a następnie Suma Odpustowa. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, po Mszy św. o godz. 7:00 zapraszamy na „Godzinki”.

5. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 18:30 ,  a w niedziele o. 17:30.

6. W poniedziałek 4 czerwca zapraszamy do Klubu Fides po nabożeństwie czerwcowym o godz. 19:15 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, na które to złoży się blok filmowy poświęcony Ojcom polskiej niepodległości.

7. W czwartek 7 czerwca o godz. 5:45 przy kościele odbędzie się zbiórka osób wyjeżdżających na autokarową pielgrzymkę parafialną szlakiem sanktuariów Polski północno-zachodniej.

8. W Niedzielę 10 czerwca br., zbiórka na tacę będzie przeznaczona na ocielenie kościoła i osuszanie fundamentów. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!"

9. Uczniów klas drugich Gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyszłorocznego Bierzmowania w środę 20 czerwca o godz. 16:30 do Sali św. Cecylii.

10. Ks. Łukasz zapraszam młodzież na spływ kajakowy Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

11. Od niedzieli 24 czerwca  nie będzie Mszy św. w kaplicy. Przypominamy również, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 20:00 w kościele.

12. Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 11:00. Natomiast 26 maja o godz. 11:00 odbędzie się Rocznica I Komunii św.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcowy numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  Pismo Święte, dewocjonalia, książki.

14. Apostolat Maryjny zaprasza do Klubu Fides na kawę, herbatę oraz smaczne ciasta od godz. 9:00 do 14:00.

15. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2018 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry