1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Trzeba nam jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. Dzisiaj zbiórka na tacę przeznaczona jest na ocieplenie kościoła i osuszanie fundamentów. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!"

3. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 18:30 ,  a w niedziele o. 17:30.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
- we wtorek, wspomnienie błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy,
- w środę, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, o godz. 20:00 rozpocznie się  nabożeństwo fatimskie,
- w czwartek, wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 7:00 zapraszamy na „Godzinki”.

5. Dnia 14 czerwca przypada 48 rocz. święceń kapłańskich Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka  Głódzia. Pamiętajmy o Pasterzu Archidiecezji w naszych modlitwach.

6. W poniedziałek 11 czerwca zapraszamy do Klubu Fides po nabożeństwie czerwcowym o godz. 19:00 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, na którym w ramach cyklu filmowego "Ludzie i miejsca wiary" można będzie zobaczyć filmy o św. Stanisławie Papczyńskim oraz o ojcu paulinie z Jasnej Góry, Jerzym Tomzińskim.

7. Za tydzień w niedzielę, 17 czerwca o godzinie 9:30, 12:00 i 18:00 na Mszach świętych oprawę muzyczną zapewni Schola Emmanuel. Tego dnia po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd scholii. Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"

8. Akcja Katolicka i Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny zapraszają naszą wspólnotę parafialną na Festyn Rodzinny w 100.rocznicę odzyskania Niepodległości w sobotę 16 czerwca w godz. od 10:00 do 17:00 na boisko Farmacji przy ul. Mickiewicza.

9. Uczniów klas drugich Gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyszłorocznego Bierzmowania w środę 20 czerwca o godz. 16:30 do Sali św. Cecylii.

10. Ks. Łukasz zapraszam młodzież na spływ kajakowy Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

11. Od niedzieli 24  czerwca  nie będzie Mszy św. w kaplicy. Przypominamy również, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele.

12. Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 11:00. Natomiast 26 maja o godz. 1100 odbędzie się Rocznica I Komunii św.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcowy numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  Pismo Święte, dewocjonalia, książki.

14. Schola Emmanuel zaprasza do Klubu Fides na kawę, herbatę oraz smaczne ciasta od godz. 9:00
do 14:00.

15. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2018 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry