1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Dzisiaj o godzinie 9:30, 12:00 i 18:00 na Mszach świętych oprawę muzyczną zapewni Schola Emmanuel. Tego dnia po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd scholii. Za ofiary składamy "Bóg zapłać!" O godz. 19:00 zapraszamy na kolejną katechezę o Duchu Świętym: pt. „Przy ogniu bezpieczniej”.

3. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 18:30 ,  a w niedziele o godz. 17:30.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w czwartek, wspomnienie św.  Alojzego  Gonzagi, zakonnika,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 7:00 zapraszamy na „Godzinki”. Dzieciom przypominamy o Dniu Ojca.
- w przyszłą  niedzielę , uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Najlepsze życzenia składamy solenizantom.

5. W poniedziałek 18 czerwca zapraszamy do Klubu Fides po nabożeństwie czerwcowym o godz. 19:00 na spotkanie dyskusyjne w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej z tematem :  O godne upamiętnienie tradycji polskich w Gdańsku - Kazus terenu po KS "Gedania". Temat rozwinie mecenas Kacper Płażyński.

6. Uczniów klas drugich Gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyszłorocznego Bierzmowania w środę 20 czerwca o godz. 16:30 do Sali św. Cecylii.

7. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą odprawione w piątek 22 czerwca: Dla Zespołu Szkół Hotelarskich i Gastronomicznych, dla młodzieży szkół średnich oraz X LO i Gimnazjum nr 25 o godz. 8:00. Dla SP, Gimnazjum i Liceum Akademickiego "Magellanum" o godz. 10:00 w kaplicy.  Dzieci ze Szkoły  Podstawowej nr 49 zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00.  Dla Szkoły Podstawowej nr 24 Msza św. w czwartek 21 czerwca o godz. 9:00.  Zapraszamy serdecznie, by podziękować za otrzymane dary i łaski oraz prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

8. Za tydzień w niedzielę, 24 czerwca o godzinie 9:30, 11:00 i 18:00 na Mszach świętych oprawę muzyczną zapewni Schola Gloria. Tego dnia po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd scholii .Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"

9. W przyszłą niedzielę po Sumie ok. godz. 13:30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i  potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 17:30.

10. Od niedzieli 24 czerwca nie będzie Mszy św. w kaplicy.

11. Przypominamy również, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele.

12. Ks. Łukasz zapraszam młodzież na spływ kajakowy Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie 03-09.02.2019 r., szacowany koszt - 3800 zł. Program na stronie parafialnej. Zapisy i szczegóły u ks. Dawida.

14.W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcowy numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  Pismo Święte, dewocjonalia, książki.

15. Wspólnota Dzieci Bożych zaprasza do Klubu Fides na kawę, herbatę oraz smaczne ciasta od g. 9:00 do 14:00.

16. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2018 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.

17. Ostatnio odszedł do wieczności:

† Piotr Szczepański, l. 55.

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry