1. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

3. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się po południu o godz. 1730 . Zapraszamy chętnych do wstępowania w szeregi wspólnoty różańcowej.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. modlitwy do bł. ks. Bronisława Komorowskiego,
- we wtorek, święto św. Tomasza, Apostoła, po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania intencji modlitewnych,
- w środę, po wieczornej Mszy św. Litania oraz modlitwy do św. Stanisława BM, naszego Patrona.
- w czwartek, wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy oraz I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
- w piątek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy oraz I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o godz. 700, 800 i od 1730 Nabożeństwo I-piątkowe po Mszy św. o godz. 700 i 1800.
- w sobotę, I Sobota Miesiąca, a po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. W sobotę 7 lipca, jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

6. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele. Nie będzie też Mszy św. w kaplicy.

7. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy kapłana pracującego na Wołyniu - ks. Marcina Ciesielskiego . Podzieli się świadectwem swojej wiary i pracy duszpasterskiej, a po Mszy św. będzie pod chórem zbierał ofiary za które składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

8. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie 03-09.02.2019 r., szacowany koszt - 3800 zł. Program na stronie parafialnej. Zapisy i szczegóły u ks. Dawida.

9. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego.

10. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100. Nie będzie czynna kawiarenka w Klubie Fides.

11. Ostatnio odeszli do wieczności:

† Teresa Partyka, lat 77,
† Józef Świniarski, lat 74,
† Kazimierz Kołodziej, lat 93.

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry