Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 2 Niedziela Wielkiego Postu – 25-02-2018

1. W II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół  ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Dziś po Sunie rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 1700 . Głosi je w tym roku ks. Łukasz Grelewicz. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki  o godz. 830 i 1830, o  godz. 1700 dzieci i młodzież.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po Mszach Świętych będzie zbierać do puszek ofiary na organizację etapu rejonowego Konkursu Biblijnego, w którym też uczestniczą dzieci i młodzież ze szkół naszej Parafii. Bóg zapłać!

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w czwartek, I Czwartek Miesiąca, pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych,
- w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700, 800 i od 1630 równocześnie trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 1700. Msza św. dla dzieci i młodzieży.
- w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki". Księża odwiedzą swoich chorych. O godz. 1100 w kaplicy Bł. Bronisława odbędzie się czuwanie pierwszosobotnie, na które zaprasza Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

5. W poniedziałek 26 lutego o godz. 1900 w Klubie "FIDES" w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej odbędzie się seminarium dyskusyjne omawiające dokumenty Episkopatu Polski dotyczące chrześcijańskiego spojrzenia na patriotyzm.

6. Zebranie rodziców dzieci I Komunii św. Odbędzie się w środę 28 lutego o godz. 1900 w kaplicy Bł. Ks. Bronisława w Domu Parafialnym.

7. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmyw modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

8. Skarbonki na jałmużnę wielkopostną wyłożone są na ołtarzu Jezu Ufam Tobie.

9. Na ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” jest wyłożona parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, choćby przez tydzień, aby dopomóc osobom dotkniętym chorobą alkoholową.

10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Za ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać!”.

11. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczną się 3 marca br. w III Niedzielę Wielkiego Postu. Program znajdziemy w gablotkach, w parafialnej "Skałce" i na internetowej stronie parafialnej. Poprowadzi je dla wszystkich stanów ks. Andrzej Wiecki z parafii  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Zapisy w biurze parafialnym. Osoby, które się już zapisały prosimy o wpłatę drugiej raty.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną marcową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć trzeci numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea".

14. Od 1 marca przyjmujemy w biurze parafialnym intencje mszalne na trzeci kwartał br.

15. Dziś do Klubu Fides, na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zaprasza Apostolat Maryjny.

16. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Krzysztof Pelc, l. 66,  zam. ul. Chrobrego,
† Leokadia Jaworska, l. 77,  zam. ul. Kościuszki,
† Alina Balkowska, l. 94,  zam. ul. Lilli Wenedy.

Wieczny odpoczynek...