Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 01-04-2018

Tej właśnie nocy Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani. Nic by nam nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni.” ( Z Orędzia Wielkanocnego) Zmartwychwstanie to pokonanie wszelkiej słabości i trudności.  Zmartwychwstanie pokazuje nam, że dla Boga nie ma porażki. Niech tegoroczne Święta Wielkanocne, przypominając o zwycięskiej mocy Boga, będą dla nas przyczyną do umocnienia we wszelkich słabościach. Niech pomogą w pokonywaniu wszelkich niepokojów i obaw oraz w bezgranicznym zaufaniu Boskiemu Zwycięzcy. Niech w te świąteczne dni w naszych domach i wspólnotach rozbrzmiewa radosne Alleluja!  Tego wszystkiego życzą Wasi Duszpasterze. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji wielkotygodniowej oraz wielkanocnej, by godnie przeżyć Triduum Paschalne, za czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pańskim oraz celebrację i oprawę liturgiczną świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa - składamy najserdeczniejsze: „Bóg zapłać!"

1. Zbiórka na tacę w dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania będzie przeznaczona na pokrycie kosztów nowych inwestycji: osuszania fundamentów oraz ocieplenia  ściany północnej plebanii. Za ofiary "Bóg zapłać!"

2. Składamy podziękowania - wszystkim pocztom sztandarowym, zespołom śpiewaczym, p. organiscie i LSO. Zapraszamy nowych chętnych parafian do niesienia znaków religijnych naszej wiary i do chwalenia Pana muzyką i śpiewem w scholach i diakonii muzycznej.  W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas „Bóg zapłać” za dary dla biednych i jałmużnę wielkopostną zbieraną do skarbonek oraz ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Jako kapłani, Wam posługujący, składamy także z serca płynące podziękowania za modlitwy i życzenia nam składane z okazji świąt Wielkiej Nocy i Dnia Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze "Bóg zapłać!". Dzisiaj Msze św. tylko w kościele. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy o Błogosławionych.

4. Jutro, w drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. w kościele będzie jak w niedzielę. W kaplicy Mszy św. jutro nie będzie. Ofiary zbierane w drugie święto przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz na uczelnie katolickie w naszej archidiecezji. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.

5. Kościół przedłuża naszą radość ze Zmartwychwstania Pańskiego na Oktawę wielkanocną. Trwajmy w łasce Bożej uczestnicząc w codziennej Eucharystii. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w czwartek, I Czwartek Miesiąca, pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych,
- w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700, 800 i od 1630 równocześnie trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 1700. Msza św. dla dzieci i młodzieży.
- w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki". Kapłani odwiedzą swoich chorych. O godz. 1100 w kaplicy Bł. Bronisława odbędzie się czuwanie pierwszosobotnie, na które zaprasza Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

7. Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie o godz. 1500, do udziału w Godzinie Miłosierdzia, a na zakończenie będzie możliwość uczczenia Relikwii Świętego Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy patronalne Święto Caritas. Rozpocznie się 74 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na obiady dla dzieci z naszych szkół oraz pomoc osobom starszym. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać". Natomiast po południu o godz. 1700 wymiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Wyjeżdżających na czerwcową pielgrzymkę Szlakiem sanktuariów Polski zachodniej, prosimy o wpłatę reszty należności. Są jeszcze ostanie wolne miejsca. Zapraszamy do biura parafialnego.

10. W niedzielę wielkanocną Klub Fides i kiosk parafialny będą nieczynne.

11. Ostatnio odeszli do wieczności:

† Elżbieta Kreczman, lat 66, zam. ul. Chrobrego,
† Zbigniew Poniewierski, lat 84, zam. ul. Lelewela.

Wieczny odpoczynek…