1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

3. Dzisiaj zbiórka na tacę przeznaczona jest na ocieplenie kościoła i osuszanie fundamentów. Za ofiary i zrozumienie składamy: "Bóg zapłać!"

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
- w środę, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,
- w piątek, wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. We środę, 25 lipca br., w święto św. Krzysztofa - Patrona kierujących i podróżujących, po Mszy św. o godz. 1800 zostaną poświęcone pojazdy.

6. W sobotę, 28 lipca br. wyruszy na szlak już 36 Piesza Gdańska Pielgrzymka  na Jasną Górę.Zapraszamy chętnych. W tym roku, jako kierownik pielgrzymki wraz z pielgrzymami, wyruszy ks. Łukasz. Jeśli ktoś nie może pójść, można zapisać się do Grupy Złotej, a idący pielgrzymi zaniosą podane intencje do Czarnej Madonny.  Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii.

7. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele. Nie będzie też Mszy św. w kaplicy.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie 03-09. 02.2019 r., szacowany koszt - 3800 zł. Program na stronie parafialnej.Zapisy i szczegóły u ks. Dawida.

9W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego.

10. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne czynne jestw pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

11Ostatnio odeszli do wieczności:
† Janina Klimczuk, lat 73,
† Henryk Gajewski, lat 64.

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry