1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak  o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

3. W okresie wakacyjnym prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedziele, ze względu na urlopy kapłańskie. Spowiadamy w dni powszednie o godz. 700, 800 i 1800.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,
- we wtorek, wspomnienie św. Kingi, dziewicy, 
- w środę, święto św. Jakuba, Apostoła,
- w czwartek, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M. Panny,
- w sobotę, wspomnienie św. Charbela Makhlufa, prezbitera, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. We środę, 25 lipca br., w święto św. Krzysztofa - Patrona kierujących i podróżujących, po Mszy św. o godz. 1800 zostaną poświęcone pojazdy.

6. W sobotę, 28 lipca br. wyruszy na szlak już 36 Piesza Gdańska Pielgrzymka  na Jasną Górę.Zapraszamy chętnych. W tym roku, jako kierownik pielgrzymki wraz z pielgrzymami, wyruszy ks. Łukasz. Jeśli ktoś nie może pójść, można zapisać się do Grupy Złotej, a idący pielgrzymi zaniosą podane intencje do Czarnej Madonny.  Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii.

7. W minioną niedzielę na ocieplenie kościoła i osuszanie fundamentów zebraliśmy 4860 zł. Za ofiary i zrozumienie składamy: "Bóg zapłać!"

8. Za tydzień po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.

9. W czasie wakacji - w lipcu i sierpniu - "Klub Fides" oraz kiosk parafialny są nieczynne. Prasę  katolicką będzie można nabywać w zakrystii. Jest wakacyjna Skałka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne czynne jest w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry