1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym by mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.

2. W dzisiejszą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730.

3Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak  o modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- we wtorek, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
- w środę, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dra Kościoła,
- w czwartek, obchodzimy, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych i prośmy o nowe powołania do służby Bożej,
- w piątek, obchodzimy I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty o godz. 700, 800 i od godz. 1730,
- w sobotę, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700zapraszamy na "Godzinki".

5. W sobotę 4 sierpnia, jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Może warto przypomnieć, że jest to nabożeństwo, o które dopomina się sama Matka Boża.

6. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 1730 na wymianę tajemnic.

7. Bracie i Siostro! Odmów sobie alkoholu choć w jednym miesiącu sierpniu. Będzie to Twój bezcenny dar złożony Bogu, bliźniemu, rodzinie i Ojczyźnie. Tylko wówczas uda się przezwyciężyć liczne problemy oraz budować silny i rozwijający się naród. Sierpień to miesiąc pamięci walk o tożsamość i byt Polaków oraz pielgrzymek na Jasną  Górę. Od dziś na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiona jest Parafialnej Księgi Trzeźwości, do której można wpisywać postanowienia abstynenckie.

8. W czasie wakacji - w lipcu i sierpniu - "Klub Fides" oraz kiosk parafialny są nieczynne. Prasę  katolicką będzie można nabywać w zakrystii. Jest wakacyjna Skałka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne czynne jest w pn. śr. pt. od godz. 1700do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

10Ostatnio odeszli do wieczności:
† Marek Iwanowski, lat 59,
† Wanda Derwich, lat 87,
† Teresa Białkowska, lat 89,
† Klara Głowienko, lat 101.

Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry