Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Uroczystość zesłania Ducha Św.- 20-05-2018

1. Kościół uroczyście wspomina dziś i na nowo przeżywa niezwykłe wydarzenie Pięćdziesiątnicy, która wyznacza początek jego powszechnej misji ewangelizacji. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzona była już w czasach apostolskich. za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa. Mszą św. o godz. 1030 w kaplicy młodzież Bierzmowana w 2017 roku podziękuje za dary Ducha Świętego w pierwszą rocznicę przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego.

2. W dzisiejszą Niedzielę w naszej parafii przeżywamy wielką i radosną uroczystość. 78 dzieci na Mszy św. o  godz. 1100 będzie uczestniczyło w sposób pełny w Eucharystii -  przystąpi do I Komunii św. Oby ich rodzice, rodzeństwo i chrzestni dawali im przykład życia wiary oraz życia sakramentalnego. O godz. 1630 dla dzieci oraz bliskich nabożeństwo majowe i rozdanie obrazków - pamiątek. W „białym tygodniu” Msze św. dla dzieci I-Komunijnych o godz. 1800.

3. Dziś po południu, o godz. 1730, zapraszamy na Nabożeństwo majowe, a o godz. 2030 na Apel Jasnogórski.

4. Składamy serdeczne podziękowania Kapłanom, S. Jankancie, P. Katechetkom, Scholi za przygotowanie i poprowadzenie dzisiejszej uroczystości oraz Rodzicom za dekoracje kwiatową naszego kościoła za dar ołtarza dla naszej wspólnoty – monstrancję do wystawiania Najświętszego Sakramentu. Za dar serca składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.

5.  Mijają dni maja - któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu są po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 2030.

6.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,
- w czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
- w sobotę, wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
-  w przyszłą niedzielę, uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. Pierwsze spotkanie dzieci Rocznicy I Komunii św. będzie w poniedziałek o godz. 1630 Zbiórka przed kościołem. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 1100 odbędzie się uroczysta Msza św. rocznicowa.

8.  Walne Zebranie Stowarzyszenia Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława odbędzie się w środę 23 maja o godz. 1900 w Sali  św. Cecylii.

9. Zebranie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy i dekoracji na Boże Ciało odbędzie się w piątek 25 maja o godz. 1900 w sali św. Cecylii w Domu Parafialnym. Zapraszamy również Braci z KSM "Semper Fidelis" oraz wszystkich pragnących się włączyć w to dzieło, szczególnie rodziców - ojców dzieci I Komunii św. Prosimy również o dekorację okien i trasy na czas procesji.

10. W minioną niedzielę na osuszanie fundamentów i ocieplenie kościoła zebraliśmy 5672 zł. Za zrozumienie i ofiary składamy: "Bóg zapłać".

11.W przyszłą niedzielę  odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym i na obiady dla dzieci opłacane przez PZ Caritas . Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"

12.W dzisiejszą niedzielę kawiarenka parafialna w Klubie Fides będzie czynna od godz. 900 do 1400. Na kawę, herbatę i smaczne ciasta zaprasza serdecznie Wspólnota Dzieci Bożych.

13. W kiosku parafialnym polecamy: naszą parafialną Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę”, „Różaniec”, L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę”. „Rycerza Niepokalanej” dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. „Galilea”  oraz Pismo Święte, dewocjonalia, książki religijne.

14. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Józef Ołdakowski, l. 89, zam. pl. Wybickiego,
† Krystyna Klimczuk, l. 78, zam. ul. L. Wenedy.

Wieczny odpoczynek…