Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27-05-2018

1. Kościół w Niedzielę dzisiejszą w sposób szczególny przyjmuje objawienie Syna Bożego i świadectwo Ducha Prawdy, uwielbiając Boga Jedynego, który jest Trójcą: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Módlmy się często słowami: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” O godz. 1100 odbędzie się Msza św. w Rocznicę I Komunii św. Dziś uroczystość odpustowa w Archikatedrze Oliwskiej.

2. Po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólne zakończenie o godz. 1730 nabożeństwem majowym. O godz. 2030 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

3. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym i na obiady dla dzieci opłacane przez PZ Caritas. Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
- w piątek, wspomnienie św. Justyna, męczennika, I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o g. 700,800 i od 1630, Msza św. szkolna o godz. 1700, rodzicom przypominamy o Dniu Dziecka,
- w sobotę, I Sobota Miesiąca, na nabożeństwo w kaplicy o g. 1100 zaprasza wspólnota RSMU, natomiast przed południem kapłani odwiedzą chorych.

5.W poniedziałek 28 maja zapraszamy do Klubu Fides o g. 19 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, podczas którego historyk z gdańskiego Oddziału IPN p. Przemysław Namsołek przedstawi „Obchody Święta Niepodległości w PRL, w świetle akt IPN”.

6. W czwartek przypada ur. Bożego Ciała. Msze św. o godz. 630, 800, 900, 1230 i 1800.  Mszy św. w kaplicy nie będzie. Tradycyjna procesja Bożego Ciała, która wyruszy po Mszy św. o godz. 900 ulicami: Chrobrego, Kościuszki, Pestalozziego, pl. Wybickiego. Ołtarze będą ustawione jak w ubiegłych latach. Przy IV ołtarzu będzie odprawiona Msza św. Już dziś prosimy o dekorację domów na trasie procesji. Prosimy poczty sztandarowe, niosących znaki religijne o przygotowanie sztandarów i chorągwi we wtorek i środę po wieczornym nabożeństwie. Próba sypania kwiatów w poniedziałek i we wtorek o godz. 1800, zbiórka przed kościołem. Prosimy o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji. Dzieci I Komunii św. - prosimy o przyjście w czwartek w strojach komunijnych o godz. 940 , zbiórka przed kościołem. Zapraszamy mężczyzn do pomocy w wynoszeniu  i  transporcie podestów ołtarzowych na procesję Bożego Ciała - w środę 30 maja na godz. 930 i 1600.  Prosimy także o usunięcie aut z ulic na trasie procesji.

7. Zapraszamy do udziału w procesji w Oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie eucharystycznym o godz. 1830. Od 1 czerwca po Mszy św. wieczornej rozpoczną się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański, mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielił dyspensy od zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 1 czerwca br.

9. W biurze parafialnym od 1 czerwca  przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2018 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.

10. W dzisiejszą niedzielę kawiarenka parafialna w Klubie Fides będzie czynna od godz. 900 do 1400. Na kawę, herbatę i smaczne ciasta zaprasza serdecznie Apostolat Maryjny.

11. W kiosku parafialnym polecamy: naszą parafialną Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę”, „Różaniec”, L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę”. „Rycerza Niepokalanej” dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Pismo Święte, dewocjonalia.

12. Ostatnio odeszły do wieczności z naszej wspólnoty:
† Maria Michalska, l. 65,
† Anna Wośko, l. 95.

Wieczny odpoczynek…