Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon 12 Niedziela Zwykła - 24-06-2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, które poprzedziły narodziny Zbawiciela. Św. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu oraz jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu. Najlepsze życzenia składamy wszystkim solenizantom.

2. W naszej parafii gościmy dziś kapłana pracującego na Ukrainie - ks. Jana Wójcika z parafii w Rohatyniu. Podzieli się świadectwem swojej wiary i pracy duszpasterskiej, a po Mszy św. będzie pod chórem zbierał ofiary za które składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

3. W piątek rozpoczęły się wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak  o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

4. Dzisiaj o godzinie 930, 1100 i 1800 na Mszach świętych oprawę muzyczną zapewni Schola Gloria. Tego dnia po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd scholii. Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"

5. Po Sumie ok. godz. 1330 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i  potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w czwartek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
- w piątek, uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu szczególną modlitwą  obejmujemy Ojca Świętego Franciszka i Jego posługę. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej - tzw. "świętopietrze". Za ofiary składamy: "Bóg zapłać"
- w sobotę, wspomnienie Św. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego, a po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

7. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 1830.

8. W poniedziałek 25 czerwca zapraszamy w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej do Klubu Parafialnego "Fides" po nabożeństwie czerwcowym o godz. 1900 na wykład dr. Macieja Żakiewicza "Bohdana Cywińskiego baśń niepodległa. O kulturze polskiej w XIX wieku."

9. Braci z KSM „Semper Fidelis”  zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 1900 do klubu Fides.

10. Zapraszamy na Mszę św. w XX rocz. powstania Stowarzyszenia Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 1800.

11. Od dzisiejszej niedzieli nie będzie Mszy św. w kaplicy. Przypominamy również, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele.

12. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 1730 .

13. Ks. Łukasz zapraszam młodzież na spływ kajakowy Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie 03-09.02.2019 r., szacowany koszt - 3800 zł. Program na stronie parafialnej. Zapisy i szczegóły u ks. Dawida.

15.W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcowy numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  Pismo Święte, dewocjonalia, książki.

16. Apostolat Maryjny zaprasza do Klubu Fides na kawę, herbatę oraz smaczne ciasta od g. 900 do 1400. W wakacje kawiarenka w Klubie Fides będzie nieczynna.

17. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.