Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Ogłoszenia parafialne

PostHeaderIcon 14 Niedziela Zwykła - 08-07-2017

1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu wykorzystajmy możliwości Internetu.

2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy kapłana pracującego na Wołyniu - ks. Marcina Ciesielskiego . Podzieli się świadectwem swojej wiary i pracy duszpasterskiej, a po Mszy św. będzie pod chórem zbierał ofiary za które składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

3. Trwa lato i wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak  o codziennej modlitwie oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

4. Dziś o godz. 1900 odbędzie się w kościele kolejna katecheza o Duchu Świętym pod tytułem „Miłość”.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w środę, święto św. Benedykta, opata i Patrona Europy,
- w czwartek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
- w piątek, wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona jest na ocieplenie kościoła i osuszanie fundamentów. Za ofiary i zrozumienie składamy: "Bóg zapłać!"

7. W piątek o godz. 2000 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. a następnie wyruszy procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Naszą modlitwę zakończy Apel Maryjny.

8. W sobotę, 28 lipca br. wyruszy na szlak już 36 Piesza Gdańska Pielgrzymka  na Jasną Górę. Zapraszamy chętnych. W tym roku, jako kierownik pielgrzymki wraz z pielgrzymami, wyruszy ks. Łukasz. Jeśli ktoś nie może pójść, można zapisać się do Grupy Złotej, a idący pielgrzymi zaniosą podane intencje do Czarnej Madonny.  Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii.

9. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele. Nie będzie też Mszy św. w kaplicy.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w terminie 03-09. 02.2019 r., szacowany koszt - 3800 zł. Program na stronie parafialnej. Zapisy i szczegóły u ks. Dawida.

11. W okresie wakacji w zakrystii polecamy prasę katolicką: wakacyjny numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego.

12. W czasie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne
w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od g. 900 do 1100.

13. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Eugeniusz Woźniak, lat 86.

Wieczny odpoczynek

 
Więcej artykułów…