Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Ogłoszenia parafialne

PostHeaderIcon 10 Niedziela Zwykła - 10-06-2018

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Trzeba nam jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. Dzisiaj zbiórka na tacę przeznaczona jest na ocieplenie kościoła i osuszanie fundamentów. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!"

3. Tradycyjnie w czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. 1830 ,  a w niedziele o. 1730.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
- we wtorek, wspomnienie błogosławionych męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy,
- w środę, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, o godz. 2000 rozpocznie się  nabożeństwo fatimskie,
- w czwartek, wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. Dnia 14 czerwca przypada 48 rocz. święceń kapłańskich Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka  Głódzia. Pamiętajmy o Pasterzu Archidiecezji w naszych modlitwach.

6. W poniedziałek 11 czerwca zapraszamy do Klubu Fides po nabożeństwie czerwcowym o godz. 1900 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, na którym w ramach cyklu filmowego "Ludzie i miejsca wiary" można będzie zobaczyć filmy o św. Stanisławie Papczyńskim oraz o ojcu paulinie z Jasnej Góry, Jerzym Tomzińskim.

7. Za tydzień w niedzielę, 17 czerwca o godzinie 930, 1200 i 1800 na Mszach świętych oprawę muzyczną zapewni Schola Emmanuel. Tego dnia po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd scholii .Za ofiary składamy "Bóg zapłać!"

8. Akcja Katolicka i Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny zapraszają naszą wspólnotę parafialną na Festyn Rodzinny w 100.rocznicę odzyskania Niepodległości w sobotę 16 czerwca w godz. od 1000 do 1700 na boisko Farmacji przy ul. Mickiewicza.

9. Uczniów klas drugich Gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do przyszłorocznego Bierzmowania w środę 20 czerwca o godz. 1630 do Sali św. Cecylii.

10. Ks. Łukasz zapraszam młodzież na spływ kajakowy Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły i zapisy u ks. Łukasza.

11. Od niedzieli 24  czerwca  nie będzie Mszy św. w kaplicy. Przypominamy również, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie już odprawiana Msza św. o godz. 2000 w kościele.

12. Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w niedzielę 19 maja o godz. 1100. Natomiast 26 maja o godz. 1100 odbędzie się Rocznica I Komunii św.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcowy numer "Skałki", „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego” oraz  Pismo Święte, dewocjonalia, książki.

14. Schola Emmanuel zaprasza do Klubu Fides na kawę, herbatę oraz smaczne ciasta od godz. 900
do 1400.

15. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na IV kwartał 2018 r. Przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie.

 
Więcej artykułów…