Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Ogłoszenia parafialne

PostHeaderIcon 5 Niedziela Zwykła – 04-02-2018

1. W dzisiejszą niedziele zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca i sympatyków tej modlitwy o godz. 1700 na wymianę tajemnic.

2. Dziś i za tydzień, w związku z feriami, Msze św. będą odprawiane tylko w kościele.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:- w poniedziałek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,- we wtorek, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, - w czwartek, IV Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, ustanowiony przez Papieża Franciszka w 2015 r. - w sobotę, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

4. Osoby śpiewające, młodsze i starsze, zapraszamy we wtorek o godz. 1900 do sali św. Cecylii w Domu Parafialnym, na pierwsze spotkanie z naszą organistką p. Moniką, celem założenia zespołu śpiewaczego w naszej parafii.

5. Kapłani odwiedzą swoich chorych, z sakramentami świętymi, w sobotę 10 lutego br. w godzinach przedpołudniowych.

6. W przyszłą niedzielę, 11 lutego w święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem XXVI Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 r., zapraszamy chorych, niepełnosprawnych i osoby starsze do kościoła na Mszę św. o godz. 930. Następnie po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

7. Parafia  nasza wraz z biurem Eid-Pol organizuje w listopadzie 2018 r. pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku. Szczegóły na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń oraz w biurze parafialnym, gdzie można się zapisać. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla uczestników odbędzie się w niedzielę 11 lutego br. o godz. 1600 w parafii św. Jadwigi w Gdyni Karwinach.

8.  Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego prosi Wspólnotę Parafialną o przekazywanie na rzecz Stowarzyszenia  1 %  z podatku należnego w zeznaniach podatkowych za 2017 rok. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie obozów letnich dla dzieci
i młodzieży oraz innych  zadań statutowych Stowarzyszenia. Bądźmy hojni
w dysponowaniu środkami finansowymi z budżetu państwa. Warunek konieczny,
to  zamieszczenie w zeznaniu podatkowym KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.

9. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem roku 2017,  Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć drugi numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea" oraz kalendarze na bieżący rok.

10. Dzisiaj do Klubu Fides na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zapraszamy
w imieniu Apostolatu Maryjnego.

11. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Maria Kowalska, l. 95,  zam. ul. Kościuszki z 23 Róży.

Wieczny odpoczynek...

 
Więcej artykułów…