Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Ogłoszenia parafialne

PostHeaderIcon Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami wspieramy Ojca Świętego Franciszka, natomiast ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. "Bóg zapłać".
Na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  zapraszamy po południu o godz. 1730 i jeszcze jutro o godz. 1830.

2. Dziś na Mszach św. o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1800 śpiewa parafialna schola "Gloria". Przed kościołem odbędzie się też zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd scholii oraz ministrantów i lektorów z LSO. Za ofiary składamy "Bóg zapłać"!

3. Dziś po Sumie ok. godz. 1330 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.

4. W piątek rozpoczęły się wakacje! Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Gości. Życzymy im i wszystkim Parafianom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy jednak o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek, wspomnienie św. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego,

- w czwartek, święto św. Tomasza, Apostoła, I Czwartek Miesiąca, w naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych i prośmy o nowe powołania do służby Bożej,

- w piątek, I Piątek Miesiąca, okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700, 800 i od godz. 1730.

- w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św.  godz. 700 zapraszamy na „Godzinki
o Niepokalanym Poczęciu N. M. Panny.

6. W poniedziałek 30 czerwca po ostatnim nabożeństwie czerwcowym Akcja Katolicka zaprasza do Klubu Parafialnego "Fides" na film fabularny o św. Janie XXIII, w ramach filmowego cyklu Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej "Ludzie i miejsca wiary". Spotkanie to będzie ostatnim przed przerwą wakacyjną.

7. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 1730 na wymianę tajemnic.

8. Dziś oraz w lipcu i w sierpniu Mszy św. w kaplicy nie będzie. Od pierwszej niedzieli lipca będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 2000 w kościele.

9. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku, w pn. śr. pt. od godz. 1700 do 1800, wt. i czw. od godz. 900 do 1100. W okresie wakacyjnym prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedziele, ze względu na urlopy kapłańskie. Spowiadamy w dni powszednie o godz. 700, 800 i 1800.

10. W kiosku parafialnym polecamy: wakacyjną „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę”, „Różaniec”, „L’Osservatore Romano”, „Naszą Arkę” i nowy lipcowy "Rycerz Niepokalanej". Można nabyć też Pismo Święte, dewocjonalia, książki religijne, a wśród nich nową książkę o bł. ks. Bronisławie. Są obrazki ze św. JP2.

11. W dzisiejszą niedzielę kawiarenka parafialna po raz ostatni będzie czynna w Klubie Fides od godz. 900 do 1400. Na kawę, herbatę i smaczne ciasta zaprasza serdecznie Apostolat Maryjny.