Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Ogłoszenia parafialne

PostHeaderIcon 4 Niedziela Zwykła – 28-01-2018

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem, obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się w ich intencji.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1230 zapraszamy na dziękczynną Mszę św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli kolędę w naszej wspólnocie parafialnej.

3. Dziś po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1615. Następnie do godz. 1630 rozpocznie się nabożeństwo pożegnania żłóbka. Natomiast o godz. 1900 rozpocznie się kolejna katecheza o Duchu Świętym na temat: "Co ma Duch Święty do kosmosu?".

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w środę, wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera,
- w czwartek, I Czwartek Miesiąca, pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych i módlmy się o nowe powołania do służby Bożej.
- w piątek, święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas Mszy św. o godz. 700, 800, 1700 i 1800. Dnia 2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego oraz I Piątek Miesiąca, okazja do sakramentu Pokuty i Pojednania o godz. 700, 800 i od 1630 równocześnie trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 1700. Msza św. dla dzieci i młodzieży
- w sobotę, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, podczas Mszy św. dla osób chorych na gardło będzie możliwość przyjęcia benedykcji św. Błażeja oraz  I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki". Księża odwiedzą swoich chorych w sobotę 10 lutego br.  O godz. 1100 w kaplicy Bł. Bronisława odbędzie się czuwanie pierwszosobotnie, na które zaprasza Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

5. W poniedziałek 29 stycznia o godz. 1900 w Klubie Parafialnym "Fides" w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej zapraszamy na wykład dr Macieja Żakiewicza "Współczesna tradycja ormiańska w Gdańsku".

6. Braci z K.S.M. "Semper Fidelis"zapraszamy we wtorek 30 stycznia o godz. 1900 do Klubu Fides.

7. Zebranie P. Z. Caritas odbędzie się w środę 31 stycznia  o godz. 1900 w sali św. Faustyny w Domu Parafialnym.

8. Osoby chętne do pomocy przy rozebraniu dekoracji świątecznej zapraszamy w czwartek 1 lutego po Mszy św. o godz. 800.

9. Wspólnotę Żywego Różańca i sympatyków zapraszamy w przyszłą niedzielę o g. 1700 na wymianę tajemnic.

10. Parafia nasza, wraz z biurem EID-POL, organizuje pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Koszt 645 zł. Szczegóły na afiszach, na stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą zaliczki  w wysokości 200 zł.

11.  Stowarzyszenie Bratniej Pomocy im. Bł. Ks. Bronisława Komorowskiego prosi Wspólnotę Parafialną o przekazywanie na rzecz Stowarzyszenia  1 %  z podatku należnego w zeznaniach podatkowych za 2017 rok. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na częściowe sfinansowanie obozów letnich dla dzieci i młodzieży oraz innych  zadań statutowych Stowarzyszenia. Bądźmy hojni w dysponowaniu środkami finansowymi z budżetu państwa. Warunek konieczny, to  zamieszczenie w zeznaniu podatkowym KRS Stowarzyszenia Nr 0000047143.

12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną „Skałkę”, z podsumowaniem 2017 roku,  Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Można też nabyć drugi numer ciekawego czasopisma biblijnego "Galilea", gromnice oraz kalendarze na bieżący rok.

13. Dzisiaj do Klubu Fides na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 do 1400 zapraszamy w imieniu Apostolatu Maryjnego.

14. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Michał Rusiecki, l. 74 zam. ul. Grażyny.

Wieczny odpoczynek...

 
Więcej artykułów…