Strona działa poprawnie we wszystkich przeglądarkach z wyjątkiem IE. Przepraszamy za utrudnienia.

PostHeaderIcon Ogłoszenia parafialne

PostHeaderIcon 2 Niedziela Wielkanocna - 08-04-2018

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest dla nas wyjątkowo radosna. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Dziś przeżywamy ostatni dzień Oktawy Wielkanocy, a Msze św. odprawiane są w kościele i w kaplicy według stałego porządku.

2. Dziś rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do podejmowania dzieł miłosierdzia i ich materialnego wspierania. Zapraszamy nowych wolontariuszy do wstępowania do P.Z. Caritas. W związku z zarządzeniem Metropolity Gdańskiego dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Za ofiary składamy: "Bóg zapłać!".

3. Zapraszamy dzisiaj z racji Niedzieli Miłosierdzia, na godz. 1500, do udziału w Godzinie Miłosierdzia, po której będzie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II oraz św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami wraz ze spełnieniem praktyk ku czci Miłosierdzia Bożego. Następnie odbędzie się wymiana tajemnic
dla wspólnoty Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
- w piątek, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

5. W poniedziałek, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz.700, 800 i 1800 podczas których będzie możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklarację Adopcji są wyłożone na ołtarzu Jezu Ufam Tobie. Wypełnione przynosimy w poniedziałek i składamy na Ołtarzu po duchowej adopcji.

6. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza w dniach 25 i 26 kwietnia 2018 r. (środa, czwartek)   na PIELGRZYMKO – WYCIECZKĘ "Śladami wielkich Polaków" – z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Trasa obejmuje: NIEPOKALANÓW-ŻELAZOWĄ WOLĘ-SIEDLCE-KODEŃ-KOZŁÓWKĘ-NAŁĘCZÓW-PUŁAWY. Koszt 280 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie Akcji Katolickiej przy Krzyżu Misyjnym oraz w Klubie "Fides".

7. Za tydzień - III Niedziela Wielkanocna - obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń. W kościele wyłożone są do zabrania karteczki ze skrótacją cytatów biblijnych do osobistego czytania.

8. Zachęcamy do oglądnięcia wystawy w naszym kościele o Bł. Męczennikach Kościoła Gdańskiego zatytułowanej: „Bogu i Ojczyźnie”.

9. Po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej oraz w związku z trudnościami organizacyjnymi, Festynu Odpustowego św. Stanisława BM w tym roku nie będzie.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową "Szlakiem sanktuariów Pomorza Zachodniego" w terminie od 7 do 10 czerwca 2018 r. Zapisy w biurze parafialnym. Osoby, które się już zapisały prosimy o wpłatę reszty należności.

11. W kiosku parafialnym polecamy: "Skałkę" świąteczną, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”.  Można też nabyć trzeci numer czasopisma biblijnego "Galilea". Jest nowe pismo katolickie „List do Pani”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Dzisiaj Schola Emmanuel serdecznie zaprasza  do Klubu „Fides” na kawę, herbatę i ciasto od godz. 900 - 1400.

13. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Halina Żołądecka, l. 85, zam. al. Legionów,
† Bogdan Zbieski, l. 71, zam. ul. Kunickiego,
† Grażyna Mitukiewicz, l. 67, zam. ul. Wallenroda, z 28 Róży, Mama p. katechetki Izy.

Wieczny odpoczynek ...

 
Więcej artykułów…