Duszpasterstwo Ludzi Morza w Gdańsku zaprasza na Zaduszki Morskie za zmarłych marynarzy i tych, którzy nie wrócili z morza, które odbędą się w czwartek, 2 listopada br. o godz. 19.00.  Rozpoczęcie wspólnej modlitwy przy kaplicy „O szczęśliwy powrót” na plaży w Sopocie, obok przystani rybackiej.

/-/ Ks. Rafał Dettlaff
Kanclerz Kurii
/-/ Ks. Rafał Nowicki
Kapelan Duszpasterstwa Ludzi Morza

W niedzielę, 28 października br., odbędzie się Jubileuszowa XXV Gdyńska Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy. Początek o godz. 9.00 przy pomniku Ofiar Grudnia ’70 w Gdyni, a zakończenie Mszą Świętą o godz. 12.15 w intencji gdyńskiego świata pracy w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Gdyni Babich Dołach.

Ze względu na dalsze zainteresowanie Księży Proboszczów, jak również osób świeckich zajmujących się fotografowaniem i filmowaniem, Archidiecezjalna Komisja Liturgiczna organizuje kolejny specjalny kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer.

Pragniemy zaprosić do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej z obrzędami konsekracji kościoła, w sobotę, 20 października br. o godz. 15.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Liturgii przewodniczyć będzie i aktu konsekracji dokona Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź

Informujemy, że najbliższy Wieczór Modlitwy Młodych odbędzie się 19 października 2018, w parafii pw. Świętego Krzyża w Gdańsku (ul. Mickiewicza 11), prowadzonej przez Ojców Jezuitów.

Temat spotkania: „Tajna broń Jezuitów”

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry