„Miejcie odwagę.
Jam zwyciężył świat”
(J 16, 33)

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W dzisiejszą niedzielę odbywa się doroczna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Polska odnawia małżeńskie śluby”. W tym samym czasie w kościołach naszej Ojczyzny odbywa się publiczne odnawianie ślubów małżeńskich. I w naszej parafii dziś na wszystkich Mszach świętych po homilii będziemy odnawiać śluby małżeńskie.

3. Zapraszamy na kolejny cykl katechez dla dorosłych w roku 2018/19. Temat główny - Spowiedź i grzech. Pierwsza katecheza dzisiaj  po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek, wspomnienie. św.  Wincentego a Paulo, prezbitera,
- w piątek, wspomnienie św. Wacława, męczennika,
- w sobotę, święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

5. W poniedziałek 24 września, w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, cykl "Stulecie Niepodległości Polski", zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" o godz. 1900 na projekcję dokumentów historycznych na temat dziejów parlamentaryzmu polskiego.

6. Rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii św. dla klas trzecich są we wtorki i środy o godz. 1630 w sali św. Andrzeja. Natomiast do Bierzmowania dla kandydatów z klas trzecich Gimnazjum w środę o godz. 1630 i 1900 w sali św. Cecylii.

7. Spotkanie KSM „Semper Fidelis” odbędzie się 25 września, we wtorek, o godz. 1900 w Klubie Fides. Zapraszamy młodzież męską i mężczyzn do udziału w tej grupie, która kontynuuje służbę Kościołowi, jak to miało miejsce podczas pielgrzymek św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny.

8. Zapraszamy na wakacyjny wyjazd Scholii Emmanuel i LSO W terminie (21-28 czerwca 2019 r.) do miejscowości ZAWOJA . W programie Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Wąwóz Homole w Pieninach, zamek w Czorsztynie …i wiele różnych atrakcji. Koszt 800 zł, zapisy i więcej informacji u ks. Dawida lub p. Izy. Duszpasterstwo Dzieci Bożych zaprasza na wakacyjny obóz letni (8-14 lipca 2019 r.) na Mazury w programie (Litwa,  Giżycko - park linowy, Grunwald,  Mikołajki,  Augustów - warsztaty garncarskie). Zainteresowanych prosimy po odbiór kart i więcej informacji u ks. Dawida .

9. Zapraszamy każdego, kto swoim talentem muzycznym chciałby zasilić Wspólnotę Diakoni Muzycznej. Spotkania w każdy czwartek o 1900 w kaplicy Domu Parafialnego.

10. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.

11. Zapraszamy do udziału w 2-dniowej pielgrzymce (2/3 listopada) do Niepokalanowa, na wspólne nabożeństwo "Oddania się Maryi” i modlitwę w Kaplicy Pokoju.Koszt 150 zł. Szczegółu u ks. Dawida.

12. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku odbędzie się w poniedziałek 8 października o godz. 1700 w parafii św. Jadwigi w Gdyni Karwinach. Na spotkanie proszę przywieźć paszport.

13. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od g. 900 do 1400.

14. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda
i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

Spowiedź święta

Na początku każdej Mszy św. oraz w pierwsze piątki miesiąca (wrzesień - czerwiec od 16:30, lipiec - sierpień od 17:30)

Aktualności parafialne

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry