1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i za misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o Dobrej Nowinie. o Jezusie - Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj, zgodnie z uchwałą KEP, odbywa się doroczne badanie praktyk religijnych czyli uczestniczących we Mszach św. i przestępujących do Komunii św. Wieczorem o godz. 1900 zapraszamy na kolejną katechezę o Duchu Świętym.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
- za tydzień, w ostatnią niedzielę października, będziemy świętować Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Choć data ta jest znana, to nie chcemy tą rocznicą przesłaniać Wigilii Narodzenia Jezusa Chrystusa, stąd obchodzimy ją w następną niedzielę.

5. Minęła druga dekada października. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowai dzieci klas trzecich, zapraszamy na liturgiczne przygotowanie do sakramentów świętych podczas nabożeństw od poniedziałku do piątku o g. 1700.

6. W poniedziałek 22 października zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" po wieczornym Różańcu o g. 1915 na "Audiowizualny Wieczór medytacyjno-modlitewny z Św. Janem Pawłem II".

7. W środę przypada 3 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Natomiast Ks. Dawid Szabowski obchodzi dzień swoich imienin. Obejmijmy ich naszą modlitwą.

8. Miesięczne spotkanie członków KSM Semper Fidelis odbędzie się we wtorek o godz. 1900 , natomiast Apostolatu Maryjnego odbędzie się w sobotę o godz. 1600 . Spotkania będą w parafialnym  klubie „Fides”.

9. W nocy z sobotę na niedzielę przechodzimy na czas zimowy. Przestawiamy zegary z 300 na godz. 2oo. Śpimy o godzinę dłużej. W przyszłą niedzielę po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego
o godz. 1700. Zapraszamy wspólnotę parafialną.

10. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające ocieplanie plebanii. Za ofiary składamy: „Bóg zapłać”.

12. Wspólnota Dzieci Bożych zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.

13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

14. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Krystyna Karolak, lat 87,
† Jadwiga Garbacz, lat 91.
† Wiesław Piasta, lat 65.  

Wieczny odpoczynek…

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry