1. W dzisiejszą niedzielę  świętujemy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Choć data ta jest znana, (24.12.1972 r.) to nie chcemy tą rocznicą  przesłaniać Wigilii Narodzenia Jezusa Chrystusa, stąd obchodzimy ją dziś. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
 2. Dziś po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego o godz. 1700 podczas którego modlić się będziemy w intencji budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła. Zapraszamy wspólnotę parafialną. O godz. 1900 zapraszamy na katechezę o grzechu pt. „Mój problem”.
 3. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na liturgiczne przygotowanie do sakramentów świętych podczas nabożeństw od poniedziałku do środy o godz. 1700.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu tylko  w kościele o godz.  630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800 . Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich  o opiekę  i wstawiennictwo u Pana Boga.
  - w piątek, I Piątek Miesiąca oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Zapraszamy na Msze św. 700, 800, 900  i 1800 (w kościele) w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych, Okazja do spowiedzi o 700, 800, 900  i od 1630 , natomiast o godz. 1700 zapraszamy na Wypominki połączone z Komunią św.
  - w sobotę, I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani  odwiedzą z sakramentami świętymi chorych. O g. 1100 do kaplicy w D. Parafialnym Wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na nabożeństwo 1.sobotnie.
 1. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Srebrzysko nabożeństwo z procesją za zmarłych rozpocznie się o godz. 1500, następnie przy Krzyżu będzie odprawiona Msza św. Na Cmentarzu na Zaspie Modlitwa za zmarłych rozpocznie się różańcem o godz. 1430. Następnie procesja po cmentarzu, kazanie i błogosławieństwo. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 1800 za zmarłych i pomordowanych członków Polonii Gdańskiej,  godz. 1915  zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu Zaspa, w intencji pomordowanych Rodaków
 2. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskiwanie odpustów i modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: a/Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, częściowy w inne dni; b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią warunki: przyjmą Komunię świętą i pomodlą się według intencji Ojca Św.
 3. W poniedziałek zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" po wieczornym Różańcu o godz. 1915 na wykład Daniela Gucewicza z Gd. Oddziału IPN "Władze Polski Ludowej wobec kaszubsko-pomorskich sanktuariów".
 4. Msza św. za zmarłych członków KSM „Semper Fidelis” zostanie odprawiona we wtorek o godz. 1800.
 5. Osoby jadące na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2019 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne7 listopada (środa) o godz. 1930 do sali św. Cecylii.
 1. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające ocieplanie plebanii. „Bóg zapłać”.
 2. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.
 3. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną listopadową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 4. Ostatnio odeszli do wieczności:
  † Krzysztof Kurkowiak, lat 53,
  † Stanisław Gąsiorowski, lat 67.   
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry