W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego w najbliższym czasie odbędą się:

Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy SAC, inaugurująca nowy Rok Akademicki: 3 października 2022 r. o godz. 19.00 w kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu. Po Mszy św. zapraszamy studentów i duszpasterzy na poczęstunek do salki akademickiej. Pragniemy w ten sposób rozpocząć świętowanie jubileuszu 70-lecia powstania ośrodka Na Czarnej.

spotkanie duszpasterzy akademickich: 12 września 2022 r. o godz. 19.30; Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Na Czarnej (ul. Zator Przytockiego 3, Gdańsk-Wrzeszcz). W czasie tego spotkania zostaną omówione wspólne inicjatywy podejmowane na rzecz studentów.

            W załączniku (nr 7) przekazuję listę duszpasterstw akademickich działających na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Mam nadzieję, że nasze wspólne inicjatywy pomogą studiującej młodzieży odnaleźć miejsca, w których będą mogli pogłębiać swoją wiarę. W sprawie tworzenia nowych lub wpisania na listę już istniejących duszpasterstw, proszę o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Lista zostanie umieszczona na stronie archidiecezji oraz na stronie Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego Na Czarnej.

/-/ ks. Krzysztof Konkol
Diecezjalny Duszpasterz Akademicki

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry