1. Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach, zwoływany na życzenie papieża Franciszka, odbędzie się w następną niedzielę (26. listopada). Młodych wraz z duszpasterzami zapraszamy do oliwskiej archikatedry na godzinę 16.00. Będzie Msza św., blok ewangelizacyjny oraz poczęstunek. Szczegóły TUTAJ.
 2. W załączniku znajduje się też oferta Domu Rekolekcyjnego w Łomży (obiekt na 120 osób).
 3. Bierzmowanie dla przygotowanych do tego wydarzenia dorosłych, zostało zaplanowane na 5. grudnia. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.
 4. Akcja Katolicka (przy parafii pw. św. Stanisława BM we Wrzeszczu), zaprasza na cykl czterech ciekawych wykładów w tematyce religijno-społecznej. Wśród gości znajdziemy siostry zakonne, dziennikarza, posła oraz duszpasterza. Szczegóły TUTAJ.
 5. Już dziś, zapraszam do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której abp Tadeusz Wojda,w liturgicznym obrzędzie, po raz pierwszy w naszej archidiecezji pośle do posługi w parafiach świeckich katechistów, którzy ukończyli formację w archidiecezjalnej Szkole Katechistów. Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego w swoich parafiach poprzez prowadzenie spotkań modlitewnych, katechez dla dorosłych, przygotowania do sakramentów, itp. Eucharystia zakończy się obrzędem odprowadzenia do drzwi katedry relikwii św. Wojciecha. Wyruszą one tego dnia w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Celebracja będzie miała miejsce w pierwszą niedzielę adwentu, 3. grudnia, o 10.00. Szczegóły TUTAJ.
 6. W najbliższym czasie czekają nas następujące wydarzenia duszpasterskie:
 1. W dalszej perspektywie warto wziąć pod uwagę:
 1. W zbliżającym się tygodniu, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie w Koźlinach, Kiezmarku, Trutnowych, Wiślinie, Wocławach oraz w Gdańskim Seminarium Duchownym.
 2. Ponawiam zaproszenie na pierwsze Archidiecezjalne Dni Muzyki Kościelnej. W ich trakcie przewidziano wiele koncertów chóralnych i instrumentalnych a także wykłady i warsztaty. Poszczególne części odbywać się będą w różnych kościołach Gdańska, Gdyni oraz w Wejherowie i Straszynie. Proszę
  o przekazanie tego zaproszenia wszystkim odpowiedzialnym za muzykę w parafiach. Na szczególną uwagę zasługuje ostatni dzień tego muzycznego święta. Szczegóły TUTAJ. Proszę o przekazanie tej informacji muzykom posługującym w Księdza parafii. TUTAJ znajduje się materiał audio przygotowany przez Radio PLUS.
 3. Szkoła Barnaby zaprasza do udziału w cyklu warsztatów Kurs Dawid. Jego celem jest odkrycie wartości modlitwy śpiewem i Słowem Bożym. Pierwsze spotkanie 25. listopada. Szczegóły TUTAJ.
 4. Organizatorzy przeglądu teatrów chrześcijańskich (KURTYNA), nagrodzonego w tym roku nagrodą Prezydenta RP zwracają się z prośbą o wywieszenie dwóch plakatów o tegorocznej VIII Kurtynie, które trafiły do parafii wraz z najnowszym numerem Gościa Niedzielnego. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry