1. Marsz dla życia i rodziny oraz Festiwal dla życia, które odbyły się w Gdańsku, w zeszłą niedzielę, zgromadziło ok. 20 tys. ludzi (marsz) + ok. 40 tys. „przewinęło” się przez część festiwalową - dane są uzgodnione ze statystykami policji. Zachęcam do upowszechniania tego nagrania. Najobszerniejsze relacje z wydarzenia można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na stronach Gdańskiego Gościa Niedzielnego
 2. W sobotę, 22. Czerwca br., o godz. 1000 w Oliwskiej Archikatedrze, bp Wiesław Szlachetka udzieli święceń diakonatu, pięciu alumnom naszego seminarium. Są to: Jakub Kuzak - z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Baninie, Szymon Reinke - z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  w Wejherowie, Kamil Romanowski - z parafii pw. św. Rocha w Rewie, Artur Rozalewski - z parafii pw.
  św. Judy Tadeusza w Gdyni oraz Grzegorz Zakrzewski - z parafii pw. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie. Zapraszamy do udziału w celebracji oraz prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
 3. W sobotę, 22. Czerwca br., w gdyńskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, abp Tadeusz Wojda SAC, będzie przewodniczył uroczystej Mszy św., która zakończy się procesją eucharystyczną na zatoce. Szczegóły TUTAJ.
 4. Diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej ogłasza zapisy na planowany jesienią br. kurs ceremoniarza. Szczegóły na ten temat znajdują się w załączniku.
 5. Ponadto, w zbliżającym się czasie, planowane są następujące wydarzenia:
 1. I raz jeszcze, zachęcamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą duszpasterską różnych środowisk naszej archidiecezji:
 1. Bierzmowanie dla dorosłych w katedrze odbędzie się 12. września br. Kandydaci przygotowywani są
  w swoich parafiach.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry