Drodzy Bracia i Siostry!

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech  Zmartwychwstały Chrystus, którego głosimy i wyznajemy obdarza Was nieustannie swoją zwycięską mocą oraz towarzyszy waszym rodzinom i wspólnotom.

Ten blask chwały Zmartwychwstałego Pana, który nas opromienia, jest dla nas darem i jednocześnie zobowiązaniem, abyśmy byli odważnymi i wiarygodnymi świadkami Jego miłosierdzia.

Każdego z nas poruszył obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Nasz smutek jest tym większy, im większa jest miłość do naszych polskich katedr.

Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopat Polski, zachęcam Was, drodzy Bracia i Siostry, do włączenia się w pomoc przy odbudowie paryskiej katedry. Można to uczynić przez zbiórkę sms-ową oraz dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska. (Szczegółowe informacje są wywieszone na tablicach ogłoszeń).

Zachęcam również, aby przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, w Święto Bożego Miłosierdzia, podczas tradycyjnej zbiórki do puszek przed kościołami, wesprzeć Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która od lat prowadzi liczne dzieła miłosierdzia.

 Dziękując za waszą wrażliwość serca, życzę radosnego „Alleluja”.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry