Dokumenty Komisji Episkopatu Polski na temat zagrożeń wynikających z pseudo-edukacji seksualnej proponowanej przez samorządy (m.in.: w Gdańsku), zachęta do wsparcia rodziców i przygotowane przez KEP.

1) Dokumenty Komisji Episkopatu Polski na temat zagrożeń wynikających z pseudo-edukacji seksualnej proponowanej przez samorządy (m.in.: w Gdańsku), zachęta do wsparcia rodziców i przygotowane przez KEP oświadczenie rodzicielskie do złożenia w szkole przez rodziców.  
http://gfx.archwwa.pl/wp-content/uploads/2019/08/2019.-08II.docx
       
 2) Treść ogłoszeń parafialnych z dzisiejszej Mszy św. (6.09.20) w parafii bł. Doroty.
Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wystosowała apel do rodziców w związku z planami wprowadzenia nachalnej edukacji seksualnej w niektórych miastach w Polsce m.in.: w Gdańsku. Tego typu pseudo-edukacja wprowadza nienaukowe pojęcie płci gender czyli płci społeczno-kulturowej, co może skutkować problemami w rozwoju psycho-seksualnym, promuje rozwiązłość seksualną od najmłodszych lat. Komisja KEP-apeluje do rodziców o czujność i roztropność, a także zainteresowanie tym, co dzieje się w szkołach. Zaleca również złożenie w szkole oświadczenia rodzicielskiego w sprawie tego typu zajęć. Jeden ze wzorów takiego oświadczenia dostępny jest przy wyjściu kościoła lub w zakrystii. Więcej informacji dotyczących sytuacji w Gdańsku znajdziecie na stronie www.odpowiedzialnygdansk.pl

Przypomnę, że takie oświadczenia można pobrać ze stron (wydrukować i złożyć w sekretariacie szkoły, prosząc o potwierdzenie złożenia!):
http://odpowiedzialnygdansk.pl/wp-content/uploads/rodzice/oswiadczenie_w_sprawie_zajec_wzor_n.pdf
https://dlarodzicow.ordoiuris.pl/

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry