Szczęść Boże!

Serdecznie zapraszamy na wspólne zwiedzanie muzeum mające na celu zintegrowanie Parafian.

„Niewidzialny Gdańsk” to nietypowe muzeum, które powstało w centrum miasta Gdańska w lipcu tego roku. Zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, a przewodnikami są wyłącznie osoby niewidome i niedowidzące.

Za pomocą innych zmysłów niż wzrok, przede wszystkim dotykiem, zwiedzający poznają różne eksponaty, w tym również takie,  które symbolizują przełomowe momenty historyczne miasta.

Serdecznie zapraszamy do Naszego Muzeum, aby samemu tego doświadczyć.

Z przyjemnością również możemy umówić się na spotkanie w celu omówienia szczegółów ewentualnych projektów , pomysłów i skorzystać z doświadczeń naszych przewodników.

Ideą muzeum jest uwrażliwienie na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących, wejście na chwilę w świat ciemności, który otacza ich na co dzień. Zwiedzanie „Niewidzialnego Gdańska” to nie tylko krótka wycieczka w świat dotąd  nieznany, ale również spotkanie z niezwykłym przewodnikiem. 

 Nasi pracownicy to bardzo ciekawe, otwarte osoby, najczęściej od urodzenia niewidome, które podczas zwiedzania dzielą się swoim doświadczeniem, pokazują różne sprzęty które pomagają funkcjonować w codzienności, przybliżają pismo Braille’a, a także uczą jak można pomóc osobom z dysfunkcją wzroku np. przy przejściu dla pieszych, w sklepie czy innej sytuacji. 

Chcielibyśmy, aby młode osoby, odwiedzając „Niewidzialny Gdańsk” mogły wziąć udział w nietypowej podwójnej lekcji – historii i empatii. Historia miasta odkrywana w zupełnej ciemności za pomocą symboli i replik zabytków na długo zapada zwiedzającym w pamięć. Natomiast lekcja wrażliwości, której doświadczają wszyscy wchodzący do muzeum, już zawsze wpływa na inne spojrzenie na osoby niepełnosprawne i łamie utarte stereotypy.

Możemy zapewnić, że zachowujemy wszystkie standardy higieny i działamy zgodnie z wytycznymi. Wszystkie nasze eksponaty są regularnie dezynfekowane, przewodnicy są zawsze w maskach bądź przyłbicach, a do pomieszczeń wchodzą małe grupy do 6 osób jednocześnie , również wyłącznie w maseczkach.

Więcej o naszym muzeum można dowiedzieć się na naszej stronie internetowej www.NiewidzialnyGdansk.pl oraz w ulotce przesłanej w załączniku do tego maila.


Z wyrazami szacunku
Zespół Niewidzialnego Gdańska

 
Wystawa Niewidzialny Gdańsk Sp. z o.o. 
ul. Okopowa 7   80-819 Gdańsk
tel. 58 3520285  kom. 694 650 197     

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.NiewidzialnyGdansk.pl

www.OdwroconyGdansk.pl