Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło - Życie Archidiecezji Gdańskiej.

Po raz drugi organizujemy wydarzenie dla młodzieży w klimacie uwielbieniowo – modlitewnym z nastawieniem na ewangelizacje. Wydarzenie brzmi -  "wSTAŃiSŁAW 2.0 - skacz". Nazwa nawiązuje do słów papieża Franciszka z Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, abyśmy jako młodzi ludzie  wstali z "kanapy" i zaczęli uwielbiać Chrystusa. Nazwa też nawiązuje do patrona młodzieży, czyli świętego Stanisława Kostki. A w ty roku podczas edycji 2.0 dodajemy słowo - SKACZ, bo chcemy wykonać skok wiary - zaufania Jezusowi, powierzając mu swoje życie.

Wydarzenie odbędzie się 10 października w parafii Niepokalanego Serca Maryi, Gdynia - Karwiny. W czasie wydarzenia usłyszymy takie zespoły jak: EXODUS 15 – znany zespół na polskich runku muzyki chrześcijańskiej, posiadający wiele milionów wyświetleń na Polskim You Tubie. Dalej gościć będziemy zespół PAW, Estere Esti Kukier z zespołu Steeped oraz wysłuchamy świadectwa i muzyki Szymona Reicha, celebryty, modela – uczestnika programu „Top Model”, zakochanego w duchowości i wspólnocie braci z Taize.

Opis wydarzenia:  

Będzie to wydarzenie organizowane z racji na 100 rocznice urodzin świętego papieża Jana Pawła II, patrona młodzieży i rodzin. Wielkiego człowieka, który inspirował młodych ludzi do działania i wspierał polskie rodziny.

            Wydarzenie to odbędzie się w budynku kościoła, gdzie zostaną zapewnione wszelkie środku bezpieczeństwa i troski o zdrowie uczestników eventu. Wydarzenie będzie także transmitowane on-line za pomocą mediów społecznościowych, którymi posługują się organizatorzy w promocji wydarzenia.

Event ten będzie odbywał się w formie koncertów, przeplatanych konferencjami. Wydarzenie jest skierowane do mieszkańców diecezji gdańskiej.

Wykonawcy:

- zespół „Exodus 15”

- zespół „PAW”

- Estera Esti Kukier (wokalistka zespołu: Steeped)

- Szymon Reich (celebryta)

Plan wydarzenia:

17.00 – 17.15 – Rozpoczęcie wydarzenia, słowo wprowadzające Księdza Biskupa

17.15 – 17.45 – występ Estery Esti Kukier (z zespołu Steeped)

17.45 – 18.00 – zespół PAW

18.00 – 18.30/40 – Przeprowadzenie przez Kerygmat prowadzący do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela (prowadzący – Marek i Tymoteusz Filar).

18.40 – 19.00 – ADORACJA (uroczyste wprowadzenie przez środek kościoła Jezusa w Najświętszym Sakramencie).

19.00 – 19.30 – Prowadzona adoracja i uwielbienie przez zespół PAW

19.30 – 20.10 – konferencja Szymona Reicha (temat: Przyznanie się do Jezusa w świecie mediów i celebrytów)

20.15 – 21.30 – koncert zespołu exodus 15

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry