Sopot, 2020-10-01

Czcigodni Księża Proboszczowie

Wolontariat Domowy – Boży Kurierzy

Pragnę poinformować o powstaniu nowego działania, które podjęła Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Wolontariat Domowy skierowany jest do osób starszych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Jego celem jest pomoc potrzebującym
w czynnościach życia codziennego, takich jak robienie zakupów, sprzątanie,
przemieszczanie się, a także poprzez zwykłą rozmowę.

Proszę czcigodnych księży o przekazanie tej informacji parafianom. Poszukujemy zarówno osób potrzebujących pomocy jak i chętnych do działania wolontariuszy. Myślę, że w czasie pandemii, przez ograniczenia wprowadzane na świecie taki rodzaj pomocy będzie dużym wsparciem dla wielu osób. Chcemy jednak to działanie kontynuować, także po ustaniu zagrożenia pandemicznego.

Wszystkie niezbędne informacje oraz formularze do zapisu można znaleźć na stronie internetowej www.caritas.gda.pl/wolontariatdomowy. Kontaktować można się również mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznie: 533-352-386 . Niezbędne będzie wypełnienie przez wolontariuszy oraz podopiecznych umowy określającej zakres działań.

Do parafii dostarczone zostaną plakaty promujące to działanie. Bardzo proszę
o powieszenie ich w widocznym miejscu. W załączniku znajduje się plakat w wersji png, który można użyć do promocji oraz wzory formularzy zapisowych.

z braterskim pozdrowieniem
ks. Janusz Steć
Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Osoba do kontaktu:
Justyna Knaak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 533-352-386

 

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry