UWIELBIAMY CHRYSTUSA, BO KOCHA NAS JAK NIKT!!!

Nasza schola jest Wspólnotą dziecięco – młodzieżową, której głównym celem działalności,  jest Uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego poprzez śpiew i wspólną modlitwę.

TAK - WSPÓLNOTĄ, nie grupą duszpasterską, nie zespołem śpiewaczym czy scholką parafialną - jak to było na początku. Dojrzewaliśmy do tego przez wiele lat,  poprzez formację, katechezę, cotygodniową Eucharystię i modlitwę.

Bardzo ważną rolę w tym byśmy stali się Wspólnotą, odegrali nasi duszpasterze, którzy nas formowali i formują. Dając nam Jezusa w Eucharystii i Słowie Bożym. Którzy dbali i dbają o naszą relację i wieź z Jezusem przez Sakrament Pokuty i Pojednania.

Oto Oni:

Od września 2008 r - Ks. Zbigniew Wądrzyk, który był naszym pierwszym duszpasterzem. Od tego momentu, wprowadzona została stała formacja w formie corocznych rekolekcji wyjazdowych, które mają miejsce w wakacje.

Od lutego 2012 r. do czerwca 2013 r. – Ks. Wojciech Kuliński

Od września 2013 r – do czerwca 2016 r. Ks. Marian Kożyczkowski

Od sierpnia 2016 r. – Ks. Dawid Szabowski … który można powiedzieć, został rzucony na głęboką wodę, gdyż przejął nas w wakacje w czasie wyjazdu rekolekcyjnego...  i się nie wystraszy, jest nadal ;)

Nasz obecny Duszpasterz, Ks. Dawid Szabowski

Nazwa Scholi została przyjęta przez nas, po rekolekcjach, które odbywaliśmy w Nadolu 2010 r, kiedy to w czasie wieczoru pojednania, który już na stałe zapisał się w tradycję naszych wyjazdów, kapłan widząc z jednej strony piękno wypowiadanego autentycznie słowa PRZEPRASZAM i trud podjęcia kroku by odważyć się pojednać z drugim człowiekiem, stwierdził  „dziś byłem świadkiem jak Jezus przeszedł wśród nas i był tu z nami” . Stąd przyjęcie imienia Emmanuel, które oznacza – Bóg z nami.

Od 2016 r. próby nasze połączone są z krótką ale, treściwą katechezą głoszoną przez naszego duszpasterza, Ks. Dawida. W październiku tego roku mieliśmy pierwszy jednodniowy dzień skupienia, w czasie którego rozważaliśmy jeszcze głębiej temat WSPÓLNOTY.

Co miesiąc również, w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 prowadzimy w naszej parafii, Adorację Jezusa, który w Małym Kawałku Chleba, staje między Nami, by być Bogiem bliskim każdemu człowiekowi.
W bieżącym roku, wraz z Księdzem Dawidem zorganizowaliśmy na zakończenie Roku Miłosierdzia, Wieczór Uwielbienia Chrystusa Króla, w czasie którego prowadziliśmy wspólnie uwielbienie Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Ale, nie myślcie sobie, że tylko się modlimy, śpiewamy czy też uczestniczymy we Mszy św. Nasze relacje budujemy również poza kościołem parafialnym. Raz w miesiącu, przeważnie w czwartą w sobotę miesiąca zamiast prób mamy wyjścia rekreacyjne. A to,  do Sopociego Aquaparku, Gdyńskiego Jumpcity, czy też na kręgle itp.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wielu … dzieci i młodzież do naszej wspólnoty.

Możecie zobaczyć, co i kiedy robimy,  śledząc nasz profil na facebook https://web.facebook.com/WspolnotaDzieci/ lub galerie na stronie parafii.

Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 10.00 w Kaplicy lub salce Domu Parafialnego.

 

Odpowiedzialnymi za Scholę są:

Ks. Dawid Szabowski & Iza Mitukiewicz

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry