UWIELBIAMY CHRYSTUSA, BO KOCHA NAS JAK NIKT!!!

Nasza schola jest Wspólnotą dziecięco – młodzieżową, której głównym celem działalności,  jest Uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego poprzez śpiew i wspólną modlitwę.

TAK - WSPÓLNOTĄ, nie grupą duszpasterską, nie zespołem śpiewaczym czy scholką parafialną - jak to było na początku. Dojrzewaliśmy do tego przez wiele lat,  poprzez formację, katechezę, cotygodniową Eucharystię i modlitwę.

Bardzo ważną rolę w tym byśmy stali się Wspólnotą, odegrali nasi duszpasterze, którzy nas formowali i formują. Dając nam Jezusa w Eucharystii i Słowie Bożym. Którzy dbali i dbają o naszą relację i wieź z Jezusem przez Sakrament Pokuty i Pojednania.

Oto Oni:

Od września 2008 r - Ks. Zbigniew Wądrzyk, który był naszym pierwszym duszpasterzem. Od tego momentu, wprowadzona została stała formacja w formie corocznych rekolekcji wyjazdowych, które mają miejsce w wakacje.
Kolejnymi duszpasterzami byli: 2012-2013 Ks. Wojciech Kuliński, 2013-2016 Ks. Marian Kożyczkowski, 2016-2019 Ks. Dawid Szabowski. Naszym obecnym duszpasterzem jest, Ks. Wojciech Szornak.

Nazwa Scholi została przyjęta przez nas, po rekolekcjach, które odbywaliśmy w Nadolu 2010 r, kiedy to w czasie wieczoru pojednania, który już na stałe zapisał się w tradycję naszych wyjazdów, kapłan widząc z jednej strony piękno wypowiadanego autentycznie słowa PRZEPRASZAM i trud podjęcia kroku by odważyć się pojednać z drugim człowiekiem, stwierdził  „dziś byłem świadkiem jak Jezus przeszedł wśród nas i był tu z nami” . Stąd przyjęcie imienia Emmanuel, które oznacza – Bóg z nami.

Od 2016 r. próby nasze połączone są z krótką ale, treściwą katechezą głoszoną przez księdza.

Co miesiąc również, w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30 prowadzimy w naszej parafii, Adorację Jezusa, który w Małym Kawałku Chleba, staje między Nami, by być Bogiem bliskim każdemu człowiekowi.

Ale, nie myślcie sobie, że tylko się modlimy, śpiewamy czy też uczestniczymy we Mszy św. Nasze relacje budujemy również poza kościołem parafialnym. Raz w miesiącu, przeważnie w czwartą w sobotę miesiąca zamiast prób mamy wyjścia rekreacyjne. A to,  do Sopociego Aquaparku, Gdyńskiego Jumpcity, czy też na kręgle itp.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wielu … dzieci i młodzież do naszej wspólnoty.

Możecie zobaczyć, co i kiedy robimy,  śledząc nasz profil na facebook https://web.facebook.com/WspolnotaDzieci/ lub galerie na stronie parafii.

Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 10.00 w Kaplicy lub salce Domu Parafialnego. 

Odpowiedzialnymi za Scholę są: Iza Mitukiewicz i ks. Wojciech Szornak.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry