Zaproszenie na Galę Bohaterów 2018.09.16

Szanowni Księża Proboszczowie!

W imieniu Pana Senatora RP Antoniego Szymańskiego chciałbym zachęcić Księży Proboszczów do przyjęcia zaproszenia na ciekawą inicjatywę patriotyczną oraz przekazania go również do swoich Parafian :

W ubiegłym roku Towarzystwo Edukacyjne LOKOMOTYWA zainicjowało wydarzenie pod nazwą Gala Bohaterów - koncertu dedykowanego pamięci zasłużonym Polakom. Promowanie historii, postaw patriotycznych oraz poszukiwanie właściwych autorytetów jest podstawą działalności tej edukacyjnej organizacji pozarządowej od samego początku. Dlatego przekazuję zaproszenie dla Państwa na drugą edycję Gali, aby wspólnie poszukiwać przykładów poświęcenia rodzinie, społeczeństwu i nauce dla naszej ojczyzny i świata.GALA BOHATERÓW to propozycja na wspaniały wieczór, przygotowana przez TE LOKOMOTYWA i Muzeum Piaśnickie, podczas którego:
- wysłuchacie Państwo koncertu symfonicznego muzyki filmowej w wykonaniu słynnego zespołu Alla Vienna, w pięknej oprawie Filharmonii Bałtyckiej,
- obejrzycie krótkie, ale nader ciekawe filmy o Bohaterach Gali 2018,
- wypijecie dobrą kawę z małym co nieco, w ramach poczęstunku.

A nade wszystko - w doborowym towarzystwie - nie zapomnimy o wielkich Polakach, którzy mają być dla nas i dla naszych dzieci wzorem do naśladowania. Umocnimy także naszą tożsamość narodową i poczucie dumy z naszego kraju.
Wszystko to oczywiście nieodpłatnie!

CZAS I MIEJSCE:
16. września 2018 r. g. 16.30 Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – na wyspie Ołowianka

OBOWIĄZKOWE ZGŁOSZENIA:
Gala Bohaterów jest imprezą niebiletowaną - wejście tylko na zaproszenia. Aby je otrzymać należy zgłosić się przez stronę (http://www.galabohaterow.pl/zgloszenie/).
Decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania zaproszeń - limit 600 miejsc.

IDEA GALI BOHATERÓW:
Gala Bohaterów to koncert symfoniczny polskiej muzyki filmowej zespołu Alla Vienna dedykowany zasłużonym Polakom.
Prowadząc od 12 lat Szkołę i Przedszkole LOKOMOTYWA w Sopocie widzimy, iż niezależnie od działań placówek edukacyjnych to my, dorośli, musimy formować nasze sumienia i wzbogacać wiedzę, by być autorytetami i wskazywać autorytety przyszłym pokoleniom. W tym roku do współorganizacji wydarzenia zaprosiliśmy Muzeum Piaśnickie.
Jesteśmy dumni z naszego kraju i jego historii, jesteśmy też dumni z naszych wybitnych rodaków, którzy swoim życiem, pracą i wyborami zasłużyli się dla Polski i świata. Jesteśmy dumni, ale czy rzeczywiście znamy naszych rodaków na tyle, by ich naśladować, by czerpać z bogactwa ich życia?
Pragniemy zatem co roku spotykać się, łącząc różne środowiska i mówić o polskich bohaterach w kategoriach: dla Polski i świata, dla nauki, dla społeczeństwa i dla rodziny.
BOHATEROWIE GALI 2018
W tegorocznej edycji, w atrakcyjnej - multimedialnej formie - zaprezentujemy postacie: Eugeniusza Kwiatkowskiego, Jacka Karpińskiego, dr Józefa Bednarza i bł. Alicję Kotowską.
Wydarzenie jest adresowane do Państwa oraz Waszych bliskich, dorosłych i młodzieży od 12 lat.
Więcej informacji: www.galabohaterow.pl
Materiały z ubiegłorocznej edycji: www.galabohaterow.pl/materialy/#2017 

POMOC RODZINOM
Podczas wydarzenia będziemy zbierać środki na zasilenie Funduszu Stypendialnego TE Lokomotywa. Dzięki Państwa hojności, przez kolejny rok, dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej będą mogły kontynuować edukację w naszych placówkach.

PATRONATY, PARTNERZY I MEDIA
PATRONAT HONOROWY: JE Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Jarosław Sellin, Senator RP Antoni Szymański, Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek,  Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz oraz Pomorski Kurator Oświaty Pani Monika Kończyk.
PARTNERZY: Instytut Pamięci Narodowej, Lotto, Columbus, The Grade
MEDIA - TVP 3, Radio Gdańsk, Gość Niedzielny, Dziennik Bałtycki
MECENAS GALI BOHATERÓW – Energa
SPONSORZY: OMIDA GROUP, Olivia Business Centre

Do zobaczenia już 16. września 2018 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku – na wyspie Ołowianka.

Pozdrawiam

Mariusz Kowalik
Dyrektor Biura Senatora RP
Antoniego Szymańskiego
tel. +48 601 895 335
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Senatorskie Antoniego Szymańskiego ul. Targ Drzewny 3/7, 80-886 Gdańsk http://antoniszymanski.pomorze.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry