„Miejcie odwagę.
Jam zwyciężył świat”
(J 16, 33)

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Dziś o 1900 odbędzie kolejna katecheza o Duchu Świętym „Pozamiatane”.

2. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na obiady opłacane dzieciom przez PZ Caritas oraz pomoc osobom starszym z naszej parafii. Za ofiary „Bóg zapłać”.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona PL i  Młodych, zapraszamy młodzież  na Mszę św.
- w czwartek, wspomnienie. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasnag i Towarzyszy,
- w piątek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

5. Pierwsze po wakacjach Spotkanie Formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. Bł. Ks. Bronisława - z tematem: „Duch Święty udoskonala cnotę nadziei przez Dar Umiejętności" - odbędzie się w poniedziałek 17 września w  Klubie Parafialnym "Fides" po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie do Bł. Ks. Bronisława. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy by chcieli realizować swoją formację duchową i aktywność chrześcijańską w tym kościelnym urzędzie apostolstwa świeckich, jakim jest Akcja Katolicka.

6. Już rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii św. dla klas trzecich są we wtorki i środy o godz. 1630 w sali św. Andrzeja. Natomiast do Bierzmowania dla kandydatów z klas trzecich Gimnazjum w środę o godz. 1900 w sali św. Cecylii. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę 26.09 br. o godz. 2000 w sali św. Cecylii.

7. W najbliższy piątek w naszej parafii odbędzie się Wieczór Modlitwy Młodych. Jest to diecezjalne spotkanie młodzieży. Spodziewamy się około 1000 nastolatków. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 1900. Około 2100 przewidziana jest przerwa na kawę i ciasto. Bardzo prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu suchych ciast, którymi poczęstujemy młodzież. Więcej informacji u księdza Łukasza. W związku z tym Msza św. w piątek 21.09 o godz. 1800 zostanie odprawiona o w kaplicy w Domu Parafialnym.

8. Zapraszamy na wakacyjny wyjazd Scholii Emmanuel i LSO W terminie (21-28 czerwca 2019 r.) do miejscowości ZAWOJA . W programie Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Wąwóz Homole w Pieninach, zamek w Czorsztynie …i wiele różnych atrakcji. Koszt 800 zł, zapisy i więcej informacji  u Ks. Dawida lub p. Izy. Duszpasterstwo Dzieci Bożych zaprasza na wakacyjny obóz letni (8-14 lipca 2019 r.) na Mazury w programie (Litwa,  Giżysko - park linow, Grunwald,  Mikołajki,  Augustów - warsztaty garncarskie). Zainteresowanych prosimy po odbiór kart i więcej informacji u ks. Dawida lub dzisiaj w Klubie Fides .

9. Zapraszamy każdego, kto swoim talentem muzycznym chciałby zasilić Wspólnotę Diakoni Muzycznej. Spotkania w każdy czwartek o 1900 w kaplicy Domu Parafialnego.

10. Zapraszamy na kolejny cykl katechez dla dorosłych w roku 2018/19. Temat główny - Spowiedź i grzech. Pierwsza katecheza 23.09 (niedziela)  po Mszy św. wieczornej.

11 Wspólnota Dzieci Bożych zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od g. 900 do 1400.

12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

13. Ostatnio odeszli do wieczności:
† Agnieszka Koza, lat 84,
† Kazimierz Mrotek, lat 78.  

Wieczny odpoczynek…

Spowiedź święta

Na początku każdej Mszy św. oraz w pierwsze piątki miesiąca (wrzesień - czerwiec od 16:30, lipiec - sierpień od 17:30)

Aktualności parafialne

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry