„Miejcie odwagę.
Jam zwyciężył świat”
(J 16, 33)

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
 2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godzinie 1100 będzie poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 3. Dziś o 1600 odbędzie się spotkanie Zelatorów połączone ze sprawozdaniem rocznym w kaplicy Domu Parafialnego. Wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca będzie o godzinie 1700 w kościele. Następnie o 1730 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe.
 4. Domowy Kościół Archidiecezji Gdańskiej, w rok po narodowej modlitwie różańcowej, zaprasza do udziału w inicjatywie „Morze Modlitwy”. Każdy, kto chce się zaangażować zaproszony jest do codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca w intencji swojego miasta. Początek 7.10.2018 r. zakończenie 7.12.2018 r.
 5. Zapraszamy na koncert poświęcony osobie Ojca Świętego JP II z okazji 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Dzisiaj o godzina 1700 o Bazylika św. Brygidy w Gdańsku. Wstęp wolny. Informacje w gablotach. Tego samego dnia w Lesie Piaśnickim będzie doroczna uroczystość poświęcona ofiarom II Wojny Światowej. Więcej informacji w gablocie.
 6. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Guadalupe i do Meksyku odbędzie się w poniedziałek 8 października o godz. 1700 w parafii św. Jadwigi w Gdyni Karwinach. Na spotkanie proszę przywieźć paszport.
 7. Wspólnota KOBIETA JEST BOSKA zaprasza małżeństwa starające się o potomstwo na adorację połączoną z modlitwą uzdrowienia każdego 8. dnia miesiąca o godzinie 1930 do sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie. Pierwsze spotkanie 8.10.2018 r.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:- w sobotę, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 830 i 1830. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci klas trzecich, zapraszamy na liturgiczne przygotowanie do sakramentów świętych podczas nabożeństw od poniedziałku do piątku o g. 1700.
 2. W poniedziałek 8 września w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, cykl filmowy "ludzie i miejsca wiary", zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" po wieczornym Różańcu o godz. 1915 na pełnometrażowy dokument historyczny "Jan Paweł II. Szukałem was ..."
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa. W tym dniu, tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana jest zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za ofiary składamy "Bóg zapłać!" Po południu godz. 1700 zapraszamy na specjalne Papieskie Nabożeństwo Różańcowe. Dziś podczas Mszy św. o 1100 i 1230  świadectwem  swojej wiary podzielą się Stypendyści  Papieskiej Fundacji. Taca z dzisiejszych  Mszy św. zostanie przeznaczona na budujące się kościoły papieskie w Archidiecezji Gdańskiej. Za ofiary składamy „Bóg zapłać”
 4. Zapraszamy do udziału w 2-dniowej pielgrzymce (2/3 listopada) do Niepokalanowa, na wspólne nabożeństwo "Oddania się Maryi” i modlitwę w Kaplicy Pokoju. Wyjazd w piątek po południu. Koszt 150 zł. Szczegółu u ks. Dawida.
 5. Apostolat Maryjny zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od g. 900 do 1400.
 6. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry