„Miejcie odwagę.
Jam zwyciężył świat”
(J 16, 33)

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. Od dzisiejszej Niedzieli obchodzimy VIII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania". Od dziś są już odprawiane Msze św. w kaplicy Bł. Bronisława w Domu parafialnym według planu z przed wakacji. Dziś podczas Mszy św. o godz. 1100 i 1200 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych uczniom z najmłodszych klas.

3. Podczas wakacji rozpoczęła się termomodernizacja kościoła i plebanii. Dzisiaj podczas Mszy św. będzie zbierana taca na dalsze prace zaplanowane w naszej parafii.  Za ofiary
i zrozumienie składamy "Bóg zapłać".

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,
- w czwartek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, o g. 2000 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją różańcową,
- w piątek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
- w sobotę, wspomnienie N.M. Panny Bolesnej, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki” o Niepokalanym Poczęciu NMP
- w przyszłą Niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

5. W poniedziałek 10 września w ramach Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej, cykl filmowy "Ludzie i miejsca wiary", w Roku Jubileuszu 450 lecia śmierci Św. Stanisława Kostki zapraszamy do Klubu Parafialnego "Fides" o godz.1900 na projekcję filmu biograficznego o tym wielkim Patronie Polski, a szczególnie młodzieży.

6. Po wakacjach rozpoczyna się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii św. dla klas trzecich będą we wtorkii środy o godz. 1630 w sali św. Andrzeja. Termin uroczystości I Komunii św. to Niedziela, 19 maja 2019 r. Natomiast przygotowanie do Bierzmowania dla kandydatów z klas trzecich Gimnazjum w środę o godz. 1900 w sali św. Cecylii.

7. Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży we wtorek o godz. 1900. Początek w kaplicy Domu parafialnego. Spotkanie dla Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy czwartek o 1900 w Klubie Fides. Spotkanie Wspólnoty Moria w piątek o 1900. Początek w kaplicy Domu parafialnego.

8. Zapraszamy 14 września (piątek) rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży należących do Scholii Emmanuel i LSO na spotkanie organizacyjne i dotyczącego wakacyjnego wyjazdu w Góry. Spotkanie odbędzie się w Sali św. Cecylii o godz. 1900. Wszystkie dzieci zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Malborka do Dinoparku. Koszt 43 zł.  Więcej u ks. Dawida.

9. Za tydzień po Mszach  św. odbędzie się zbiórka do puszek na obiady opłacane dzieciom przez PZ Caritas oraz pomoc osobom starszym z naszej parafii. Za ofiary „Bóg zapłać”.

10. Intencje mszalne  na I kwartał 2019 r. przyjmujemy od 3 września br. w biurze parafialnym. Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej parafii. Podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania i ja tworza: „Bóg zapłać”

11. Po wakacyjnej przerwie Schola Emmanuel zaprasza na smaczne ciasta, kawę, herbatę do Klubu Fides od godz. 900 do 1400.

12. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.

Spowiedź święta

Na początku każdej Mszy św. oraz w pierwsze piątki miesiąca (wrzesień - czerwiec od 16:30, lipiec - sierpień od 17:30)

Aktualności parafialne

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry