1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna - obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Dziś też rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Módlmy się za osoby powołane i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Akcję „Pola Nadziei”, przed kościołem zbiórka na Hospicja na Pomorzu. "Bóg zapłać!" Tradycyjnie kwestujący wolontariusze wręczają żonkile.

3. W Bazylice Archikatedralnej o godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza św. w 10 rocznica ingresu ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia  Metropolity Gdańskiego do Archikatedry Oliwskiej. Transmisja będzie w TV Trwam. Módlmy się w intencji Pasterza Archidiecezji Gdańskiej.

4. Dzisiaj o godz. 1900 odbędzie się w kościele kolejna katecheza z cyklu „Veni Creator”
pod tytułem: „Za darmo”.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek, uroczystość św. Wojciecha BM, Głównego Patrona Polski i Głównego Patrona Archidiecezji Gdańskiej,
- w środę, święto św. Marka, Ewangelisty,
- w czwartek, przypada 10 rocznica ingresu ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia  Metropolity Gdańskiego do Archikatedry Oliwskiej. Pamiętajmy o Pasterzu Archidiecezji w naszych modlitwach.
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.

6. Za tydzień Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej oraz Niedziela Modlitw za Kierowców i innych użytkowników dróg. Natomiast po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy parafian.

7. Braci z KSM „Semper Fidelis” zapraszamy we wtorek o godz.1900 na spotkanie do Klubu Fides.

8. Ks. Łukasz zaprasza młodzież na spływ kajakowy rzeką Brdą w terminie 11-17 lipca br. Szczegóły na plakatach i u ks. Łukasza.

9. Po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej oraz w związku z tym, że od dwóch lat nie został na powrót przydzielony do parafii trzeci ks. wikariusz, od tego roku nie będzie w lipcu i sierpniu Mszy św. o godz. 2000.

10. Niedługo rozpocznie się maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2030. Zapraszamy serdecznie parafian.

11. Przed nami już blisko uroczystości parafialne. We wtorek, 8 maja o godz. 1800 zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci św. Stanisława BM, którą odprawi Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i grupy duszpasterskie. Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Prosimy o modlitwę za kandydatów.

12. W kiosku parafialnym polecamy: parafialną "Skałkę",  Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Dzisiaj Apostolat Maryjny serdecznie zaprasza  do Klubu „Fides” na smaczne ciasta, kawę i herbatę od godz. 900 - 1400.

14. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Ewa Adamczyk, l. 73, zam. ul. Pestalozziego,

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry