1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkanocna - obchodzona jest w Kościele jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej oraz XII Niedziela Modlitw za Kierowców i innych użytkowników dróg.

2.Dzisiaj w Gnieźnie odbywają się ogólnopolskie uroczystości ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski oraz wyjeżdżającym na misje - wręczenie Krzyży misyjnych.

3. Dziś po Sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nabożeństwem eucharystycznym o godz. 1730. Zapraszamy serdecznie parafian. Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Bierzmowania.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w tym dniu modlimy się za Ludzi Pracy,
- w środę, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, Dzień Flagi Narodowej i Polonii,
- w czwartek, w uroczystość N.M. Panny Królowej Polski, modlimy się za Ojczyznę w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 1230.
- w piątek, we wspomnienie  św. Floriana, męczennika, modlimy się za strażaków, w dniu ich Patrona, oraz I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o godz. 700, 800 i od 1630. Msza św. dla dzieci  i młodzieży o g. 1700,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. W godzinach przed południem kapłani odwiedzą chorych.

5. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański, mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielił dyspensy od zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 maja br.

6. W sobotę 5 maja, jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo I. Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanego.

7. Przed nami maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu będą odprawiane po wieczornej Mszy św. około godz. 1830.  W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2030. Zapraszamy serdecznie parafian.

8. W poniedziałek 30 kwietnia zapraszamy do Klubu Fides o godz. 1900 na spotkanie Wszechnicy Edukacyjno Formacyjnej podczas którego dr Maciej Żakiewicz wygłosi wykład: W czasie zatrzymane - ze Zbigniewem Żakiewiczem - na Kresach i w bezkresie.

9. Przed nami uroczystości parafialne. We wtorek, 8 maja o godz. 1800 zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci św. Stanisława BM, którą odprawi Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i grupy duszpasterskie. Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Prosimy o modlitwę za kandydatów.

10. Zachęcamy do uczestnictwa w jednodniowej pielgrzymce do Gietrzwałdu z okazji Dnia Matki. Wyjazd w sobotę, 26 maja, szczegóły i zapisy u księdza Dawida.

11. Po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej oraz w związku z tym, że od dwóch lat nie został na powrót przydzielony do parafii trzeci ks. wikariusz, od tego roku w lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana w niedziele Msza św. o godz. 2000.

12. W kiosku parafialnym polecamy: parafialną "Skałkę",  Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”,  „L`Osservatore Romano”, „Cuda i łaski Boże”, "Nasza Arka", „Mały Gość Niedzielny”.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Dzisiaj Apostolat Maryjny serdecznie zaprasza  do Klubu „Fides” na smaczne ciasta, kawę i herbatę od godz. 900 - 1400.

14. Ostatnio odeszła do wieczności:
† Jadwiga Piekarska, l. 67, zam. ul. Prusa.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry