1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. tylko w kościele w porządku niedzielnym. W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona o godz. 1230.

2. Po południu zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 1730, a na Apel Maryjny o godz. 2030.

3. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
- w piątek, we wspomnienie  św. Floriana, męczennika, modlimy się za strażaków, w dniu ich Patrona, oraz I Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi o godz. 700, 800 i od 1630. Msza św. dla dzieci  i młodzieży o godz. 1700,
- w sobotę, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. W godzinach przed południem kapłani odwiedzą chorych.

4. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański, mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielił dyspensy od zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 maja br.

5. W sobotę 5 maja, jak w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo I. Sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.

6. Wspólnotę Żywego Różańca na wymianę tajemnic zapraszamy w niedzielę 6 maja o godz. 1700 , a następnie na nabożeństwo majowe które rozpocznie się o godz. 1730.

7. Przed nami już bardzo blisko uroczystości parafialne. We wtorek, 8 maja o godz. 1800 zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci św. Stanisława BM, którą odprawi Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian i grupy duszpasterskie. Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Prosimy o modlitwę za kandydatów.

8. Rozpoczął się  maj - miesiąc, któremu patronuje Maryja, Matka naszego Zbawiciela. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. około godz. 1830. W niedziele o godz. 1730. Apel Maryjny, w łączności z nabożeństwem majowym, dla wracających później do domu, codziennie o godz. 2030.

9. W dniach 4-25 maja odbędzie się egzamin maturalny. Pomódlmy się o światło Ducha Świętego i rozeznanie swojej drogi życiowej dla tegorocznych  maturzystów.

10. Zachęcamy do uczestnictwa w jednodniowej pielgrzymce do Gietrzwałdu z okazji Dnia Matki. Wyjazd w sobotę, 26 maja, szczegóły i zapisy u księdza Dawida.

11. Po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej oraz w związku z tym, że od dwóch lat nie został na powrót przydzielony do parafii trzeci ks. wikariusz, od tego roku w lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana w niedziele Msza św. o godz. 2000.

12. Ostatnio odszedł do wieczności:
† Waldemar Lewandowski, l. 73, zam. ul. Chrobrego.
Dziś przypada 2.rocz. śm. † Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego.

Wieczny odpoczynek ...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry