1. W dzisiejszą niedzielę, przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Orędzie Ojca Świętego Franciszka brzmi: „Słuchanie uchem serca”.
 2. Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc osobom starszym, samotnym i ubogim, którą świadczy Parafialny Zespół Caritas. „Bóg zapłać!”
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  - w środę, święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  - w piątek, wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 4. W poniedziałek, 19. września, Akcja Katolicka zaprasza po nabożeństwie wieczornym, na godz. 1900 do Klubu FIDES, na spotkanie formacyjne z tematem: „Eucharystia źródłem braterstwa z ludźmi i wezwaniem do solidarności z potrzebującymi!”
 5. Rozpoczęło się przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., mają spotkanie we wtorek lub czwartek o godz. 1700 w Sali św. Andrzeja w Domu Parafialnym. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę, 20. maja 2023 r. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w niedzielę, na Mszę św. o godz. 1800, po której odbędzie się katecheza w kościele.
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 2000. W tym czasie również okazja do Spowiedzi.
 7. W związku z licznymi pytaniami i dużym zainteresowaniem, już dziś zapraszamy,  na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży, organizowany jak co roku przez Scholę Emmanuel. Wyjazd odbędzie się w terminie od 23.06. do 02.07.2023r. (9 dni) do Śnieżnicy. W planie między innymi Wieliczka, Termy i chodzenie po szlakach górskich. Szczegółowy plan będzie podany na październikowym spotkaniu. Koszt na dzień dzisiejszy to 1600 zł, zapisy u p. Izy lub u ks. Wojciecha. Pierwsza zaliczka płatna do 16. października br., następna do 20. listopada - 250 zł każda.
 8. Schola Emmanuel organizuje pieszą wycieczkę dla dzieci i młodzieży (najlepiej wraz z rodzicami) z Matemblewa do Oliwy. Należy zabrać wygodne buty, karty miejskie na przejazd, coś do picia, dobry humor. W Oliwie zjemy ciepłe pączki. To wszystko w najbliższą sobotę, 24. września. Zbiórka przy kościele o godz. 1000.
 9. W związku z nikłym zainteresowaniem rodziców dzieci przedszkolnych oraz zmianą spotkań młodzieży do Bierzmowania, od 2. października, zawieszone będzie odprawianie niedzielnych Mszy św. o godz. 1030 i 1200 w kaplicy bł. Bronisława. Intencje już przyjęte, będą odprawione w kościele, z godz. 1030 o 930, a z godz. 1200  o 1100. Za niedogodność przepraszamy ofiarodawców.
 10. Za tydzień, przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie naszej Archidiecezji. „Bóg zapłać!” za ofiary.
 11. Dziś, w kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: naszą parafialną wrześniową „Skałkę”, poświęconą 100. rocz. powstania KS Gedania, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Jest również jubileuszowy numer czasopisma biblijnego „Galilei”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry