1. W dzisiejszą niedzielę, przeżywamy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o Polakach na emigracji, jak również tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy.
 2. Dzisiaj po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do nabożeństwa eucharystycznego o godz. 1730. Zapraszamy parafian.
 3. Dziś, przed kościołem, odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i uczelnie katolickie naszej Archidiecezji. „Bóg zapłać!” za dar serca i ofiary.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - we wtorek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
  - w środę, wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  - w czwartek, święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  - w piątek, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  - w sobotę, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła oraz I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na "Godzinki". Przed południem kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
 5. W sobotę o godz. 11oo, w kaplicy odbędzie się nabożeństwo pierwszo-sobotnie które poprowadzi wspólnota RSMU AG.
 6. Od soboty, 1. października, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, w dni powszednie o 830 i 1830, w niedziele o godz. 1700. Dzieci i młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania i dzieci z klas trzecich, zapraszamy na różaniec we wtorki i w czwartki o godz. 1730.
 7. Pragniemy nadmienić, że nie tylko w miesiącu październiku, ale każdego dnia roku, odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu warunków zwykłych:
  a) pobożnie odmówi różaniec (jedną część) w kościele albo w kaplicy, bądź w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w stowarzyszeniu wiernych i w ogóle, kiedy gromadzi się wiele osób w jakimś szlachetnym celu;
  b) będzie się pobożnie włączał w recytację tej modlitwy, gdy będzie odmawiana przez Ojca Świętego i transmitowana za pomocą telewizji lub radia.
 8. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 1100, odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom klas trzecich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 9. W przyszłą niedzielę, o godz. 1630, odbędzie się wymiana tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca. Przed wymianą o godz. 1600, w kościele, odbędzie się spotkanie sprawozdawcze z Zelatorami Róż.
 10. Przypominamy, że od 2. października, zawieszone będzie odprawianie niedzielnych Mszy św. o godz. 1030 i 1200 w kaplicy bł. Bronisława. Intencje już przyjęte, będą odprawione w kościele, z godz. 1030 o 930, a z godz. 1200 o 1100. We wtorek o godz. 1900, w klubie FIDES, odbędzie się spotkanie KSM Semper Fidelis. We wtorek zapraszamy na katechezę połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 1. Dziś, w kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: naszą parafialną październikową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Źródło”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”. Jest również jubileuszowy numer czasopisma biblijnego „Galilea”.
 2. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Danuta Cholewczyńska, l. 85, zam. przy al. Legionów.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry