1. W dzisiejszą niedzielę, zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca, na wymianę tajemnic o godz. 1730.
 2. Dziś, naszymi modlitwami i ofiarami, wspieramy Kościół na Wschodzie. Zbiórka do puszek, przeznaczona będzie na ten cel. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać!” Dzisiaj też dzień modlitw za bezrobotnych.
 3. U wolontariuszy z PZ Caritas, można nabyć świece - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - małe po 10 zł. Można je także nabywać w kiosku i w biurze parafialnym.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - we wtorek, wypomnienie św. Mikołaja, biskupa, o czym przypominamy szczególnie rodzicom,
  - w środę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
  - w czwartek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele, o godz. 1200 rozpocznie się  „Godzina Łaski”. Zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej,
  - w piątek, wspomnienie św. Jana Diego, Apostoła Matki Bożej z Guadalupe oraz dzień imienin Ks. Bpa Wiesława Szlachetki, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie,
  - w sobotę, wspomnienie NMP z Loreto, a po Roratach zapraszamy na „Godzinki”.
 5. Na Msze św. roratnie, zapraszamy parafian, od poniedziałku do soboty o godz. 630. Na Roraty zapraszamy wszystkich parafian. Głównym tematem naszych Rorat jest hasło: „Z Narodzeniem Jezusa był tak…”.
 6. Mamy świadomość, że prawo chroniące życie ludzkie od poczęcia jest jeszcze niedoskonałe, ale i to, które mamy, jest bardzo atakowane przez zwolenników zabijania dzieci. Dlatego zapraszamy parafian do włączenia się, w ramach ogólnopolskiej akcji wynagradzającą za grzechy przeciwko życiu, do postu i modlitwy różańcowej w tygodniu przed 11 grudnia br.
 7. PZ Caritas, organizuje w naszej parafii ogólnopolską akcję „Tutki Charytatywne”. Można je odebrać w zakrystii, a napełnione przynieść do 18. grudnia do zakrystii lub biura parafialnego. Kosz na dary wyłożony jest przy św. Antonim. „Bóg zapłać!” Spotkanie PZ Caritas odbędzie się we wtorek, o g. 1700 w Domu Parafialnym. Zapraszamy nowych wolontariuszy pragnących udzielać pomocy potrzebującym.
 8. Wigilia dla osób samotnych oraz starszych, organizowana przez PZ Caritas, odbędzie się w sobotę, 10. grudnia br., od godz. 1400 w sali św. Cecylii w Domu Parafialnym. Zapraszamy serdecznie!
 9. Poświęcone opłatki wigilijne, można otrzymać za dobrowolną ofiarą: w zakrystii, w biurze i w kiosku parafialnym. Za złożone ofiary składamy: „Bóg zapłać!”
 10. Adwentowe rekolekcje parafialne, rozpoczną się 10. grudnia, w III Niedzielę Adwentu. Poprowadzi je, nasz parafianin, Ks. Sylwester Malikowski, Program Jubileuszowych Rekolekcji znajdziemy w jubileuszowej „Skałce”, na tablicach ogłoszeń i na parafialnej stronie internetowej. Tam też znajdziemy plan wizyty duszpasterskiej. Będzie ona, jak rok temu, na zgłoszenie w biurze, zakrystii lub przez wypełnienie karty zgłoszenia, które wyłożone są w kościele. Wypełnione prosimy złożyć w zakrystii, biurze lub na tacę w niedzielę. Można też zgłosić się przez formularz na stronie parafialnej.
 11. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na organizację Złotego Jubileuszu naszej parafii, który przeżywać będziemy w IV Niedzielę Adwentu, 18. grudnia br., podczas Mszy św., o godz. 1700. Zapraszamy parafian i prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie. Za dar serca i ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać!"
 12. Sakrament Chrztu świętego zostanie udzielony w Święta Bożego Narodzenia, 25. grudnia o godz. 1230, a nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się 17. grudnia o godz. 1840 w zakrystii.
 13. W kiosku parafialnym, polecamy prasę katolicką: jubileuszowy, podwójny numer, „Skałki” w cenie 5 zł, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „L`Osservatore Romano”, „Rycerza Niepokalanej”, „Cuda i łaski Boże”, „Małego Gościa”, „List do Pani”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Ostatnio odeszły do wieczności:
  † Łucja Szarmach, l. 94, zam. ul. Kościuszki,
  † Elżbieta Wieczorek - Plata, l. 83, zam. ul. Chrobrego.
  Wieczny odpoczynek…

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry