1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w kościele o godz. 630, 800, 930, 1100, 1230 i 1800.  Radujmy się niezliczoną rzeszą Świętych w niebie i prośmy ich o opiekę i wstawiennictwo u Boga.
 2. W ur. Wszystkich Świętych na cmentarzu Srebrzysko nabożeństwo z procesją za zmarłych rozpocznie się o godz. 1500, następnie przy Krzyżu będzie odprawiona Msza św. Na Cmentarzu na Zaspie Modlitwa za zmarłych rozpocznie się różańcem o godz. 1430. Następnie procesja po cmentarzu, kazanie i błogosławieństwo zakończy modlitwę.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 1800, za zmarłych i pomordowanych członków Polonii Gdańskiej, godz. 1915  zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzu Zaspa, w intencji pomordowanych Rodaków i zmarłych parafian.  Spotykamy się przy grobie  bł. ks. Bronisława Komorowskiego.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  - w piątek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Zapraszamy na Msze św. 700, 800, 900  i 1800 (w kościele) w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Okazja do spowiedzi o 700, 800, 900  i od 1630 , natomiast o godz. 1700 zapraszamy na Wypominki połączone z różańcem i z Komunią św.
  - w sobotę, przypada I Sobota Miesiąca, po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”. Przed południem kapłani odwiedzą z sakramentami świętymi chorych. Jak w każdą Pierwszą Sobotę miesiąca, o godz. 1100 w kaplicy Domu Parafialnego odbędzie się nabożeństwo 1. sobotnie na które zaprasza wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej.
 1. W dniach Oktawy po ur. Wszystkich Świętych, tak ściśle ze sobą powiązanych, wspominamy tych którzy odeszli od nas i modlimy się za nich; ofiarując Komunię św., zyskiwanie odpustów i modlitwę wypominkową, prosząc Boga, by i oni dołączyli do grona zbawionych. Odpusty, które można uzyskać i ofiarować za zmarłych: a/Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych: - odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, częściowy w inne dni; b/Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeżeli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią pozostałe warunki: przyjmą Komunię świętą, pomodlą się według intencji Ojca Świętego i wyrzekną się przywiązania do grzechu.
 2. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na kontynuację pomocy rodzinom w Syrii pod hasłem „Rodzina Rodzinie”. Za ofiary i zrozumienie składamy „Bóg zapłać”.
 3. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 4 listopada o godz. 1700, natomiast o godz. 1730 rozpoczną się Wypominki połączone z modlitwą różańcową.
 4. Modlitwa za zmarłych, to myśl święta i zbawienna - poucza nas Pismo Święte. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzu „Jezu ufam Tobie". Złożone ofiary przeznaczone będą na trwające ocieplanie plebanii. „Bóg zapłać”.
 5. Osoby jadące na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2019 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne 7 listopada (środa) o godz. 1930 do Domu Parafialnego.
 6. W dzisiejszą uroczystość kiosk oraz kawiarenka parafialna nie będą czynne.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry