1. Tradycyjnie w czerwcu, zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730.
 2. Dzisiaj, odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii, organizowany przez Scholę Emmanuel w góry. W tym roku jedzie 45. dzieci. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowania: „Bóg zapłać!”.
 3. Zapraszamy całą asystę liturgiczną oraz wspólnotę parafialną do udziału w procesjach w Oktawie Bożego Ciała, po nabożeństwie eucharystycznym o godz. 1830, w niedzielę o godz. 1730.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w poniedziałek, wspomnienie bł. męczenników: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, por. Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i Towarzyszy,
  - we wtorek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła oraz dzień fatimski, Msza św. o godz. 2000, a następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kościoła,
  - w środę, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,                                                                                                                                      - w czwartek, zakończenie obchodów ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo wianków,
  - w piątek, ur. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 1745, w kościele OO. Jezuitów, rozpocznie się procesja eucharystyczna do Kolegiaty Najświętszego Serca Jezusowego, a następnie Suma Odpustowa. Do udziału w procesji wynagradzającej za grzechy, zapraszamy parafian. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  - w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy św. św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W poniedziałek, 12. czerwca, Parafialna Akcja Katolicka zaprasza serdecznie po nabożeństwie czerwcowym, do Klubu FIDES o godz. 1900 na miesięczne spotkanie formacyjne z tematem: „Czynne zaangażowanie w rozwój Kościoła.”
 6. W piątek, 16. czerwca, w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku, ul Elżbietańska 9, od 1400 do 1730, odbędzie się Sesja popularno-naukowa, poświęcona jubileuszowi 100-lecia Sióstr Dominikanek w Gdańsku, które w latach 1923-39 ściśle współpracowały z bł. ks. Bronisławem Komorowskim. Do udziału zapraszamy parafian. Następnego dnia o godz. 1200 Msza św. jubileuszowa w Bazylice św. Mikołaja.
 7. W niedzielę, 18. czerwca, o godz. 1230, Ks. Abp Tadeusz Wojda (SAC) Metropolita Gdański, odprawi Mszę św. dziękczynną, w intencji Siostry Jankanty (SAC) z okazji 50 rocz. posługi w naszej parafii. Do udziału zapraszamy parafian i wszystkich uczniów Siostry, a szczególnie „scholanki”, które śpiewały w naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę, odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii organizowany przez Scholę Gloria w góry. Za wszelkie ofiary składamy już dziś serdeczne podziękowania.
 9. Wzorem lat ubiegłych, z racji wakacji, czyli od 23. czerwca br., nie będzie adoracji w czwartki po wieczornej Mszy św.
 10. Dnia 28. lipca br. wyruszy na szlak 41. Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Każdy, kto nie może z różnych powodów wyruszyć z pielgrzymami, zaproszony jest do pielgrzymowania duchowego w ramach grupy Biało-Złotej. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki, a zapisy zakrystii lub w biurze parafialnym.
 11. Msze św. w lipcu oraz sierpniu w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 12. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne będzie czynne w pn., śr., pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry