1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 1230, Ks. Abp Tadeusz Wojda (SAC), odprawi Mszę św. dziękczynną w intencji Siostry Jankanty (SAC) z okazji 50 rocz. posługi w naszej parafii. Do udziału zapraszamy parafian, grupy duszpasterskie i wszystkich uczniów Siostry, a szczególnie „scholanki”, które śpiewały w naszej parafii.
 2. Tradycyjnie w czerwcu, zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830, a w niedziele o godz. 1730.
 3. Dzisiaj, odbędzie się zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii, organizowany przez Scholę Gloria w góry. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowania: „Bóg zapłać!”
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, obchodzimy:
  - w środę, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  - w czwartek przypada 22. rocznica erygowania Kapituły Kolegiackiej Gdańskiej przy Kolegiacie Najświętszego Serca Jezusowego,
  - w piątek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, pamiętajmy też o Dniu Ojca,
  - w sobotę, wspomnienie po Mszy św. św. o godz. 700 zapraszamy na „Godzinki”.
 5. W poniedziałek, 19. czerwca, Parafialna Akcja Katolicka serdecznie zaprasza na godz. 1900 (po nabożeństwie czerwcowym) do Klubu Parafialnego Fides, na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjno-Formacyjnej. W programie dwa fabularyzowane filmowe dokumenty biograficzne, poświęcone polskim bohaterom narodowym: rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i płk. Wacławowi Lipińskiemu.
 6. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św., na zakończenie roku szkolnego, dla dzieci i młodzieży, będzie odprawiona w piątek 23. czerwca, o godz. 800. Zapraszamy serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców, aby podziękować za otrzymane dary i łaski oraz prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Rodzicom i opiekunom przypominamy o trosce, by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku, mogli korzystać z niedzielnej Mszy świętej.
 7. W przyszłą niedzielę po Sumie, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 1730, a następnie rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe.
 8. W naszej archidiecezji zostaje powołany urząd DIAKONA STAŁEGO. Zachęcamy mężczyzn do zainteresowania się tą posługą w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary przekazywane na konto parafialne na rzecz naszej parafii. Numer konta jest podany na naszej stronie internetowej. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę przeznaczona będzie na odnowienie elewacji wieży kościelnej.
 10. Wzorem lat ubiegłych, z racji wakacji, czyli od 23. czerwca br., nie będzie adoracji w czwartki po wieczornej Mszy św.
 11. Msze św. w lipcu oraz sierpniu w tygodniu będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 800.
 12. W okresie wakacji i urlopów - w lipcu i sierpniu - biuro parafialne, będzie czynne w pn., śr., pt. od godz. 1700 do 1800, natomiast we wt. i czw. od godz. 900 do 1100.
 13. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką: czerwcową „Skałkę”, „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę”, „List do Pani”, „L`Osservatore Romano”, dla młodych „Małego Gościa Niedzielnego”.
 14. Ostatnio odeszła do wieczności:
  † Iwona Borkowska, l. 65, zam. ul. Aldony.
   Wieczny odpoczynek...

Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika | 80-444 Gdańsk - Wrzeszcz | stanislawbiskup.pl

Powrót do góry